banner250

banner246

Hacıların hurma ve hediyelikleri Diyanet'e emanet

Hac ibadetini ifa etmek üzere kutsal beldelerde bulunan hacı adaylarının aldığı hurma, zemzem ve hediyelik eşyalar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından güvenle ve büyük bir özenle Türkiye'ye ulaştırılıyor.

Diyanet Haber 01.08.2019, 11:13
Hacıların hurma ve hediyelikleri Diyanet'e emanet

Diyanet İşleri Başkanlığı, hac farizasını yerine getirmek üzere her yıl Mekke ve Medine'ye gelen binlerce hacı adayına, güvenilir kargo hizmeti sunuyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve PTT iş birliğiyle, hacıların kutsal beldelerden aldıkları hurma ve hediyelik eşyalar kargolanarak, Türkiye’deki adreslerine sorunsuz bir şekilde teslim ediliyor.

Hacılara sunulan kargo hizmetleri hakkında Diyanet Haber'e açıklamalarda bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı Medine Kargo Hizmetleri Koordinatörü Ramazan Tüzün, hacıların kargolarının güvenle adreslerine ulaştırılması için titiz bir çalışma yürüttüklerini dile getirdi.

Diyanet adına kargo hizmeti verdiklerini belirten Tüzün, hacıları yanlış yönlendirmeye yönelik bazı girişimlere dikkat çekerek hacı adaylarının kargolarını, Diyanet’le iş birliği halinde ve uyum içerisinde hareket eden PTT şubesinden göndermelerini veya Diyanet görevlilerinden destek almalarını söyledi.

Medine Kargo Hizmetleri Koordinatörü Tüzün, geçmiş yıllarda bazı hacıların, özel kargo firmalarının ismini kullananlar tarafından mağdur edildiğini hatırlatarak, “Hacılarımız kargo hizmetleri noktasında muhakkak grup hocalarından destek istesinler." uyarısında bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?