banner199

banner103

Görevde Yükselme Sınavı başvuruları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2019 Yılı Görevde Yükselme, Vaizlik ve Murakıplık sınavlarına katılacak adayların Anadolu Üniversitesi üzerinden kayıtları başladı.

Diyanet Haber 30.09.2019, 11:48
Görevde Yükselme Sınavı başvuruları başladı
© Diyanet Haber
banner200

Diyanet İşleri Başkanlığınca taşra teşkilatında münhal bulunan şube müdürü, din hizmetleri uzmanı ve şef kadroları için Görevde Yükselme Sınavı ile vaiz ve murakıp kadroları için kurum içi naklen atama yapmak amacıyla açılan sınavlara ön başvuru yaparak sınava katılmaya hak kazanan adaylar için Anadolu Üniversitesi üzerinden başvurular başladı.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, sınavın yazılı aşamasına katılabilmek için Anadolu Üniversitesinin; “Aday İşlemleri Sistemi” üzerinden, 30.09.2019-11.10.2019 tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Yazılı sınav başvurusu için her adayın, Anadolu Üniversitesine 125 (yüz yirmi beş) TL ödeme yapması gerekiyor.

Ödeme işlemi, sınav başvurusu esnasında ilgili Üniversitenin, “Aday İşlemleri Sistemi” üzerinden kredi/banka kartı ile yapılacak.

Başka kanallardan yapılan ödemeler kabul edilmeyecek.

"Görevde Yükselme Sınavı" kapsamındaki unvanlardan birisine başvuran adaylar, “Vaizlik” veya “Murakıplık” sınavlarından birisine daha başvurmaları halinde tek ücret (125 TL) ödemesi yapacaklar.

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ >>>

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (6)
Yusuf bağcalı 9 ay önce
Şube müdürlüğü sınavı
Mustafa BAYAR 10 ay önce
Her Kurum Kendi kendi personeline Kurum için yükselme sınavı açıyorlar neden Bizim teşkilatta yok.
Mustafa BAYAR 10 ay önce
Selamün Aleyküm hocam Bingöl İl Müftülüğünde Hizmetli olarak çalışmaktayım Diyanetin Kuruluşunda beri hizmetli kadroların için hiç yükselme sınavı yapılmamıştır. İmam Hatip olmadığım için sınavlara baş vuru yapamıyorum.
Mustafa BAYAR 10 ay önce
Selamün Aleyküm Sayın Başkan, Başkan Yardımcılarımız ve Daire Başkanlarımıza saygıyla selamlıyorum. Sayın hocalarım 8 yıldır Teşkilâtımızda çalışıyorum, Milli Eğitimde 2 yıldabir
Ali 10 ay önce
Hocam başvuru geçmemişmiydi
Murat taner 10 ay önce
Para yatırma işinden bahsediyor hocam 125 TL Anadolu üniversitesi tarafından bu sene sınav gecen sene Ankara Üni tesi yapmıstı