banner250

banner246

Erbaş “TDV, zekâtlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Konya İl Müftülüğünün Mevlana Meydanı’nda düzenlediği iftar programına katıldı.

Diyanet Haber 19.05.2019, 00:45
Erbaş “TDV, zekâtlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor”
© Diyanet Haber

Konyalı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konyalıların ramazanını tebrik ederek iftar sofrasında birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Başkan Erbaş, ramazan ayının paylaşım ve infak ayı olduğunu ifade ederek, “Bunun en büyük göstergesi sofralarımızı paylaştığımız, Mevlana Meydanı'ndaki bu manzaradır.” dedi.

Allah’ın Kur’an-ı Kerim'de iyilik ve takvada yardımlaşmayı, kötülük ve düşmanlıkta yardımlaşmamayı emrettiğini hatırlatan Başkan Erbaş, “Bizler neslimizi, çocuklarımızı bu ilkeler doğrultusunda yetiştirerek ideal bir toplum meydana getirmek zorundayız. Ailelerimizin her bir ferdinin gönlünde paylaşım, yardımlaşma ve infak anlayışını yerleştirmeliyiz.” diye konuştu.

Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak ramazan ayı temasını infak olarak belirlediklerini belirterek, “Hocalarımız, bütün illerimizde, ilçelerimizde, yurtdışında bu meselenin ne kadar önemli olduğunu anlatıyorlar. Geçen yıl israf olmasın dedik, israftan insanlarımız uzaklaştırmaya çalıştık. Bu sene de infak ile paylaşma ruhunu geliştirmeye çalışıyoruz. Rabbim yapmış olduğumuz yardımları, hayır, hasenatı kabul eylesin.” ifadelerini kullandı.

TDV, zekâtlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor”

Zekâtla mükellef olanların bunu ihmal etmemeleri uyarısında bulunan Başkan Erbaş, “Bizler Türkiye Diyanet Vakfı olarak kardeşlerimizin zekâtlarını emanet olarak alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz. O yüzden bu sene zekât projesini daha iyi bir şekilde organize ederek daha fazla insanımıza yardımcı olmanın gayreti içerisine girdik. Bu açıdan Türkiye Diyanet Vakfının şubelerinin bulunduğu her yerde sizlere yardımcı olacak kardeşlerimiz var. Türkiye Diyanet Vakfının web sitesinden de zekâtlarınızı verebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Başkan Erbaş, camilere çocuklarla birlikte gelinmesi çağrısında bulunarak, “Camilerimizi mahzun bırakmayalım, camilerimizi cemaatsiz bırakmayalım. Ramazan ibadet ayıdır, dolayısıyla camilerimizde namaza, mukabelelere daha fazla devam edersek ramazanı da o kadar güzel değerlendirmiş oluruz.” ifadelerini kullandı.

İftar programına Vali Cüneyit Orhan Toprak, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Huriye Martı ile Dr. Burhan İşliyen, İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Erbaş’ın konuşmasının ardından, Konya İl Müftülüğünün Kur’an kursu öğrencileri arasında düzenlediği “Hayatımdaki Ayetler Kadrajımda” isimli fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi. Yarışmada birinci kategori, 10-14 yaş arası, Fatma İrem Özbay, Mustafa Aktoprak, Sude Naz Doğan; ikinci kategori 15 yaş ve üzeri, Nisanur Doğru, Rüveyda Kıyak ve Sadullah Özyiğit ödül aldı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?