banner250

banner203

Erbaş: Şehit kanlarıyla yoğrulmuş bir vatana sahibiz

Diyanet İşleri Başkanı Prof. D. Ali Erbaş, Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu'nun ailesine taziye ziyaretinde bulundu

Diyanet Haber 15.10.2019, 14:35
Erbaş: Şehit kanlarıyla yoğrulmuş bir vatana sahibiz
© AA

Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu'nun ailesine taziye ziyaretinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Savaş halinde değiliz. Bu harekatı millet olarak bölgeyi tamamen teröristlerden temizlemek için yapıyoruz." dedi.

Erbaş, eşi Seher Erbaş ile Barış Pınarı Harekatı'nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu'nun baba evine taziye ziyaretinde bulunarak şehidin ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Taziye çadırında konuşan Başkan Erbaş, “Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı'nın yapıldığını ve Türk milletinin bir seferberlik halinde olduğunu” söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca harekatın başarıya ulaşması için camilerde sabah namazlarında Fetih Suresi okutulduğunu hatırlatan Erbaş, Mehmetçik'e dua ederek harekatın içerisinde yer aldıklarını ve bunun herkesin görevi olduğunu ifade etti.

Erbaş, Türk milletinin birlik içerisinde vatanı teröristler ve hainlerden temizleyeceğini vurgulayarak, "Savaş halinde değiliz. Bu harekatı millet olarak bölgeyi tamamen teröristlerden temizlemek için yapıyoruz. Zaten 30-40 senedir bu çalışmalar devam ediyor. İnşallah sınır ötesinde şanlı ordumuzun gayretiyle, milletimizin büyük desteği ve dualarıyla neticeye ulaşılacaktır. Cenab-ı Hakk hepimize yardım etsin." dedi.

- Şehit kanlarıyla yoğrulmuş bir vatana sahibiz

Birlik ve beraberlik içinde olunduğu sürece milletin her zaman diri kalacağını belirten Erbaş, şöyle devam etti:

"Şehit kanlarıyla yoğrulmuş bir vatana sahibiz. İnşallah milletimiz birlikte bu terör belasının üstesinden gelecektir. Tabi teröristler her yerde terör faaliyetlerini yapıyor. Ülkemizde yaptıkları gibi işte bugün Almanya'da 300 kişilik bir terör örgütü mensubu, PKK'lılar camiye saldırarak ne kadar hain olduklarını, ne kadar cami ve İslam düşmanı olduklarını da göstermiş oluyorlar. Biz de diyoruz ki bu millet ayakta olduğu sürece hiçbir zaman bayrağımız inmeyecek, ezanlarımız dinmeyecek, mabetlerimizin, camilerimizin göğsüne namahrem eli değmeyecek. Bunun için mücadele ediyoruz. Nerede olursa olsun, biz onlardan hem vatanımızı hem mabetlerimizi temizlemeye ahdettik ve millet olarak bunun kararlılığı içerisindeyiz."

- Şehidin annesi oğlunun "düğün" sözünü anlattı

Ziyarette, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından dua eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, şehidin babası Fevzi Topçu'ya Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.

Erbaş, daha sonra şehidin annesi Müslüme Topçu'nun yanına giderek başsağlığı dileklerini iletti.

Anne Topçu ise şehit oğlu hakkında hiçbir zaman kötü bir söz duymadığını ifade ederek, şunları aktardı:

"Oğluma; 'Burada yalnız yaşıyoruz, çok kimsemiz yok, sana düğün yapsam bile burasını dolduramıyoruz.' dedim. O da; 'Anne ben Ankara'nın çoğunu tanıyorum. Her yeri doldururum, sen yeter ki benden adam iste.' dedi. Oğlumun gerçekten de çok çok tanıyanı varmış. Biz, herkesten memnunuz. Bütün insanlardan Allah razı olsun. Bizi çok gururlandırdınız ve onurlandırdınız."

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?