banner250

banner246

Erbaş: Millet olarak İslam'a hadim olduğumuz sürece Allah bize yardım edecektir

15 Temmuz hain darbe girişiminde gazi olan Diyanet personeliyle kahvaltıda bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Cenab-ı Hak milletimizi, vatanımızı, ezanımızı, bayrağımızı ilelebet payidar eylesin” dedi.

Diyanet Haber 09.07.2019, 13:40
Erbaş: Millet olarak İslam'a hadim olduğumuz sürece Allah bize yardım edecektir

15 Temmuz gazileriyle bir araya geldiDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı mücadele ederken gazi olan Diyanet personeliyle kahvaltıda bir araya geldi.

15 Temmuz gecesi yaşanılanın, bir ihanet şebekesinin yapmış olduğu darbe ve işgal girişiminin milletimiz tarafından püskürtülmesi olduğunu ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Bu bir destandır, sizlerin yazdığı bir destandır” dedi.

Gaziliğin, şehitlik gibi önemli bir mertebe olduğunu kaydeden Başkan Erbaş, “Her gazi, bir şehit adayı idi. Yanınızdaki arkadaşlarınızın bazısı şehit oldu, sizler gazi oldunuz” diye konuştu.

Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak kürsülerde, minberlerde, mihraplarda şehitliğin ve gaziliğin önemini anlattıklarını belirterek “Dünyada bu duyguyu taşıyan ve bu inancı en yüksek olan millet hangi millettir diye sorsalar, tereddütsüz cevabımız; bizim milletimizdir, Anadolu insanıdır, Türk milletidir, bu topraklarda yaşayan insanlardır. Tarih boyunca bu böyledir. Gençlerimizi ve çocuklarımızı bu duygularla yetiştirmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Bazen terör grupları kurdurarak, bazen de ihanet şebekelerini destekleyerek milletimizi savaş alanlarına çektiklerini dile getiren Başkan Erbaş, “Cenab-ı Hak milletimizi, vatanımızı, ezanımızı, bayrağımızı ilelebet payidar eylesin inşallah. Hainlerin, münafıkların, düşmanların şerlerinden milletimizi, vatanımızı ve bütün manevi değerlerimizi muhafaza eylesin” şeklinde konuştu.

 “Eğer siz Allah'ın dinine yardım ederseniz O da size yardım eder” ayetini hatırlatan Başkan Erbaş, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Biz millet olarak İslam'a hadim olduğumuz sürece Allah bize yardım edecektir. Bu duygularla tekrar hepinize hoş geldiniz diyorum, şehitlerimize rahmet diliyorum, tüm gazilerimize şifalar, hayırlı ömürler ve özellikle sizlere burada bugün bizimle bulunmanız dolayısıyla, bu ortamı bizlerle paylaştığınız için şükranlarımı sunuyor, afiyet olsun diyorum.”

Başkan Erbaş’ın konuşmasının ardından programa katılan gaziler söz alarak duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

Programda, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak da hazır bulundu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?