banner199

banner103

Erbaş: Çocukları dağa çıkarılan annelerin yanındayız

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mardin'in Ömerli ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Mardin Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şube Müdürü Tufan Kansuva’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Diyanet Haber 09.09.2019, 16:27
Erbaş: Çocukları dağa çıkarılan annelerin yanındayız
© Diyanet Haber
banner200

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mardin'in Ömerli ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Mardin Emniyet Müdürlüğü Özel Harekât Şube Müdürü Tufan Kansuva’nın Ankara’daki baba ocağına taziye ziyaretinde bulundu.

İl buluşmaları kapsamında gittiği Mardin’de yaklaşık 10 ay önce Şehit Tufan Kansuva ile görev yerinde bir araya geldiklerini hatırlatan Başkan Erbaş, “O; bayrak için, ezan için, vatan için, millet için, Allah için gayret eden, çalışan büyük bir yiğit, büyük bir kahramandı.” dedi.

Başkan Erbaş şöyle konuştu:

“Yaklaşık 10 ay önce şehidimizi Mardin’de çalışma mekânında ziyaret etmiş, nasıl bir yiğit olduğuna şahit olmuştuk. Biz yine onun şehadetinin ardından Rabbimizin huzurunda şahitlik ediyoruz ki o; bayrak için, ezan için, vatan için, millet için, Allah için gayret eden, çalışan büyük bir yiğit, büyük bir kahramandı. Bu şahitliğimizi onun ardından da dile getiriyoruz.”

“Bir Tuhan şehit olur, bin Tufan doğar”

 “Allah yolunda şehit olanlara ölüler demeyiniz, bilakis onlar diridirler fakat siz anlamazsınız.” ayet-i kerimesine dikkati çeken Erbaş, “Hainler, düşmanlar, teröristler şunu bilsinler ki bir Tuhan şehit olur, bin Tufan doğar. Ve tufan gibi onların başına çöker.” ifadesini kullanarak konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Hepimiz birer şehit adayıyız”

“Hepimiz şehit adaylarıyız. Yeri geldiği zaman vatanımız için, milletimiz için, ezanımız bayrağımız için gözümüzü kırpmadan şehit oluruz, gazi oluruz. Ve teröristler, hainler şunu da bilsinler ki şehitlerimizin hiç birisinin kanı yerde kalmayacaktır.”

Başkan Erbaş’tan Diyarbakır annelerinin oturma eylemine tam destek: Çocukları dağa çıkarılan annelerin yanındayız

Diyarbakır’da çocukları PKK’lı teröristlerce dağa kaçırılan annelerin oturma eylemine de değinen Erbaş, “Çocukları dağa çıkarılan annelerin her şeyimizle yanındayız.” dedi.

Erbaş şöyle devam etti:

“Çocuklarımızı babasız bırakan; anneleri babaları çocuksuz bırakan hainler bilsinler ki Diyarbakır’da o annelerin cesurca çıkışları neticesinde bilsinler ki bu millet birdir, beraberdir. Çocukları dağa çıkarılan annelerin her şeyimizle yanındayız. Dualarımızla yanlarındayız, bedenlerimizle yanlarındayız, kanaatlerimizle yanlarındayız. İnşallah bu cesur çıkışın arkası gelir ve çocuklarımızı dağa çıkaran o hainler, annelerin bu cesur çıkışı karşısında pes ederler. Biz vatanımızı annelerle, babalarla, yiğitlerle, askerimizle, polisimizle her şeyimizle bu birliğimizi, beraberliğimizi sağlama noktasındaki kararımız kıyamete kadar devam edecektir. Cenab-ı Hakk, şehidimize rahmet eylesin, bütün milletimizin başı sağ olsun.”

Şehidin adı Kur’an kursunda yaşatılacak

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Şehit Tufan Kansuva’nın adına görev yaptığı Mardin’de bir Kur’an kursu yaptıracaklarını söyledi.

Erbaş, “Görev yaptığı yerde şehidimizim adına bir kurs yaptırıp adını ilelebet orada Kur’an kursunda yaşatacağız. Onun adını gören herkes onun gibi yiğit, onun gibi kahraman, onun gibi vatansever olma noktasında gençlere, çocuklara ismi de örnek olacak inşallah.” dedi.

Başkan Erbaş, şehit Tufan Kansuva’nın babasına Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Başkan Erbaş’ın konuşmasının ardından, okunan Kur’an-ı Kerim’in duası yapılarak başta Şehit Tufan Kansuva olmak üzere tüm şehitlere bağışlandı.

VİDEO HABER

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (3)
Ramazan kuş 11 ay önce
Rabbim Tufan kardeşimizin mekanını cennet eylesin. Ailesine ve milletimize sabırlar ihsan etsin. Camiamızdan insanlarımızın bir arzusu şu, Diyarbakırdaki annler için Başkanlıgımiz biraz daha ön plana çıkabilse. mesela bu cuma hutbesinin tamami olmasa bile bir kisminda bir pay ayrilsa... Yada diyaneti temsilen birileri onları yerinde ziyaret etse. insanlarimız diyor ki, Darbedeki selalar kadar önemli bu mesele... Selamlar.
İsmail Hakkı Saricaoğlu 11 ay önce
Sayın baskanim şehitimizin adını Kuran kursuna verecek olduğunuzdan dolayı bir Din Görevlisi olarak ellerinizden öperim Şehit Tufan kardeşim ile yaklaşık olarak üç yıl boyunca beraberdik çok sevdiği şehitlik mertebesine Rabbim onu ulaştırdı Mekanı cennet olsun Allah Devletimize ve Milletimize Zeval vermesin
Resul Dege 11 ay önce
Reisimizin Yanındayız