banner250

banner203

Diyanet’ten umre fiyatlarında büyük kampanya

Diyanet İşleri Başkanlığı umre fiyatlarında 3 ay geçerli olmak üzere büyük bir kampanya düzenledi. İşte detaylar.

Diyanet Haber 19.08.2019, 17:48
Diyanet’ten umre fiyatlarında büyük kampanya
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, umre yapmak isteyen vatandaşlara büyük imkân sağlayan 3 aylık umre fiyat paketini açıkladı. Geçen yıla göre bin (1000) Riyal kadar indirimin yapıldığı umre kampanyası için kayıtlar 23 Ağustos’ta başlıyor.

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Remzi Bircan Diyanet Haber’e yaptığı açıklamada, gönlü Beytullah sevgisiyle yanan ve kutsal beldeleri ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için, yaptıkları bir çalışma neticesinde, 3 ay geçerli olmak üzere yaklaşık bin (1000) Riyal'e kadar varan indirimli umre programı hazırladıklarını söyledi.

Umre fiyatlarında indirime gidilmesindeki etkenleri açıklayan Bircan “Vatandaşlarımızın aklına neden daha önce fiyatlar indirilmiyordu gibi bir soru gelebilir. Bu gayet normal bir durum. Genel manada mevsim ve sezona bağlı olarak uçak biletlerinde bir miktar indirim oldu. Bizler de bunu fırsata çevirmek istedik ve 3 ay geçerli olacak şekilde havayolu firmalarıyla anlaşarak biraz daha indirim elde ettik. Diğer yandan Suud hükumeti umre sezonunu Hac mevsiminin bitiminden yaklaşık 2 ay sonra açıyordu. Şimdi aldıkları bir karar sonucunda haccın ardından umreler hemen başlayacak. Yaz dönemi olması nedeniyle umre noktasında sakin bir zaman dilimi. Dolayısıyla bu durumun da fiyatlara bir yansıması oldu. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde hamdolsun ekonomik açıdan, vatandaşlarımızın umre yapmasını kolaylaştıracak imkânlar ortaya çıktı ve bin (1000) Riyal’e varan indirim yapma fırsatımız oldu. 

Mesela geçen yıl Kasım ayında 11 günlük 3 kişilik oda tip umre fiyatı 5600 Riyal iken bu yıl Eylül ayı için 11 günlük 3 kişilik oda tip 4600 riyal olarak belirlendi. Başta da ifade ettiğimiz gibi bu indirim şu anda 3 ay olarak planlandı çünkü 3 ayın sonunda sakin dönem geçmiş olacak ve tüm dünyadan insanlar umre için Kutsal topraklara gelmeye başlayacak. Dolayısıyla bu durumun umre fiyatlarını bir miktar yükselteceğini düşünüyoruz, yani üç ay sonra fiyatların normale dönme ihtimali var. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak biz her zaman için vatandaşlarımıza en uygun şartlarda nasıl umre hizmeti verebiliriz diye çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Bircan, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü olarak hazırlıklarını tamamladıklarını sözlerine ekleyerek, kayıtların 23 Ağustos 2019 itibarıyla başlayacağını, ilk umre kafilesinin 15 Eylül’de kutsal topraklara hareket edeceğini ve umreye kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların bulundukları il veya ilçe müftülüklerine giderek başvurularını yapabileceklerini söyledi.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (12)
Necip yasin 2 yıl önce
Hac kura
Zeki KOCA 2 yıl önce
Sayın Admin; yorumları neden onaylamıyorsunuz 24 saat önce yorum yaptım onaylanmadı onaylama şartınız nedir öğrenelim !
Rıdvan Yiğit 2 yıl önce
Cok kıymetli bir indirim, diyanet işleri başkanlığımıza teşekkür ediyorum, Allah razı olsun, yıllarca cemeatimizle diyanetle umreye gidiyorum, yalnız son müracat süreleri kısa, yetistirmek imkansız, uzatılırsa minnettar kalırız,
Salih 2 yıl önce
Hayırlısıyla ne zaman turk lirasiye gideceğiz merak ediyorum
Sebahittin Durmuş. 2 yıl önce
Emekli dingörevlisiyim. Umreye gidecek Diyanet personeli ve ailelerine indirimli umre düzenlenmesini talep ediyorum. Bizim kurum diyer kurumlara öğrenci veli öğretmenlere tanıdığı imkanları kendi personelinede yapması istiyorum. Yapabileceğine inaniyor. Kolaylık başarılar. Diliyorum.
Aiihsan yaşar 2 yıl önce
ikinci üç aylık pakettede aynı indirimin yapılacağını ümit ediyorz ,ayrıca buyıl gurub oluşturan görevlilerlr seminer tertip edilmesini saygılarımızla talep ediyorum
İsmail Hakkı Saricaoğlu 2 yıl önce
2020 Ocak ayı ve sonrası Umre Fiyatları n aciklanmasini istiyorum Saygılar
Rahmi gercik 2 yıl önce
Fiyatlar uygun Allah gitmeyi nasip etsin inşAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?