banner250

banner246

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş Yeni Zelanda’ya gidiyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,  geçtiğimiz günlerde iki farklı camiye yönelik terör saldırısının yaşandığı ve 51 kişinin hayatını kaybettiği Christchurch şehrinde  yaşayan Müslümanlarla buluşmak üzere Yeni Zelanda’ya gidiyor.

Diyanet Haber 12.04.2019, 00:31
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş Yeni Zelanda’ya gidiyor
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Yeni Zelanda programı öncesinde 150.000’i aşkın Türk’ün yaşadığı Avustralya’yı da ziyaret ederek başkent Sidney’de ve en fazla Türk nüfusun yaşadığı Melborn’de çeşitli temaslarda bulunacak.

Sidney’de kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve din görevlileriyle buluşması beklenen Başkan Erbaş, çok sayıda camiyi de ziyaret edecek.

Prof. Dr. Erbaş, Avustralya programından sonra geçtiğimiz günlerde iki farklı camiye yapılan terör saldırısının yaşandığı Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrine geçecek. Burada yaşayan Müslümanlarla bir araya gelmesi planlanan Başkan Erbaş, terör saldırısının yaşandığı ve 51 kişinin hayatını kaybettiği camiyi, şehitlerin yakınlarını ve yaralıları ziyaret edecek.

Ayrıca Yeni Zelanda Müslümanları başkanı ve heyetiyle din eğitimi ve din hizmetleri konularında yapılacak iş birliği hususunda istişareler gerçekleştirecek.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?