banner199

banner103

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Şehit Kansuva için taziye mesajı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mardin'in Ömerli ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva için taziye mesajı yayınladı.

Diyanet Haber 07.09.2019, 21:00
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Şehit Kansuva için taziye mesajı
© Diyanet Haber
banner200

Kişisel sosyal medya hesaplarından yayınladığı taziye mesajında Erbaş, şu ifadelere yer verdi;

Vatanımızı, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi hedef alan terör faaliyetleri asla hedefine ulaşamayacaktır.

Mardin'in Ömerli ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva'ya Allah'tan rahmet diliyorum.

Vatanımızı, birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi hedef alan terör faaliyetleri asla hedefine ulaşamayacaktır. Hainler yaptıklarının karşılığını görecek, ahirette ise azabın en şiddetlisine çarptırılacaktır. Milletimizin başı sağolsun.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Şehit Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva'yı ve güvenlik güçlerini ziyaret etmişti:

İl Buluşmaları kapsamında 6 Aralık 2018'de Mardin'e giden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet şubelerini ziyaret etmiş  akşam namazını emniyet mensuplarıyla birlikte kılmıştı.

Başkan Erbaş, namazın ardından Kur'an-ı Kerim okuyarak ve dua etmiş ve daha sonra Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde polis ve jandarma mensuplarıyla birlikte yemek yemişti.

Başkan Erbaş, yemeğin ardından yaptığı duada, “Vatanımızı, milletimizi, ezanımızı, bayrağımızı ve devletimizi ilelebet payidar eyle. Bu en önemli değerlerimizi ortadan kaldırmak ve bölücülük yaparak bizi birbirimizi düşürmek isteyen hainlere fırsat verme, görev yapan bütün güvenlik görevlilerimize yardım eyle, her türlü kötülüklerden, hainlerin ihanetinden ve düşmanların tuzaklarından muhafaza eyle, terör örgütlerinin her türlü hile ve desiselerinden muhafaza eyle Allah'ım” niyazında bulunmuştu.

Başkan Erbaş, şehitliğin önemine dikkati çeken konuşmasında, şehitliğin bir insana Peygamberlikten sonra nasip olacak en büyük lütuf olduğunu dile getirmişti.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (6)
Abdurrahman YILMAZ 11 ay önce
Allah rahmet ve mağfiret ihsan etsin. Rûhu şâd kabri pür nûr ve mekanı cennet olsun Bütün yakınlarına sabr-ı cemil, ecr-i cezil ve metanetler ihsan etsin
Seyhan ELMACI 11 ay önce
Vatan ve millet için can veren şehidimize Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, rabbim yakınlarına sabr-ı cemil ihsan etsin.
Ramazan aldemir 11 ay önce
Rambim rahmet eylesin
Ramazan aldemir 11 ay önce
Özel harekatı kuranlardan yaşatanlardan rabbim razı olsun kalanlara peygamberizin sav ahlakı ferasetini versin hazreti ömerinadalati hazreti hamzanın kuvvetini hazreti alinin ilmini versin
Osman ŞEN 11 ay önce
Allah Şehidimize aff, rahmet ve mağfiretlerini ihsan etsin. Rûhunu şâd mekânını pür nûr ve cennet eylesin. Bütün yakınlarına sabr-ı cemil, ecr-i cezil ve metanetler ihsan etsin.
Yüce Allah; Aziz Vatanımızı, Yüksek Seciyeli Milletimizi, Ebed Müddet Devletimizi, Huzûrlu, Güvenli, Onurlu Ve Mutlu Geleceğimizi; her türlü tehditlerden, tehlikelerden, ihanetlerden, saldırılardan, işgallerden, fitne, fesat ve zulümlerden emin ve muhafaza buyursun.
Yüce Rabbimiz; Devletimizi, Ordularımızı ve Güvenlik Güçlerimizi her zaman ve her yerde mansur ve muzaffer eylesin.
Amin...
İsmail Hakkı Saricaoğlu 11 ay önce
Şehit Tufan müdürümüzü yakinen tanırım yaklaşık üç yıl boyunca beraberdik iyi bir vatanseverdi çok istediği şehitlik mertebesine Rabbim onu ulaştırdı Mekanı cennet olsun Yüce mevlam Eşine ve aile efratina Sabri Cemil ihsan eylesin Rabbim Devletimize ve Milletimize Zeval vermesin Bu Necip müslüman milleti içinde Şehit olmayı bekleyen nice Tufanlar sırada bekliyor VATAN SEVGİSİ İMANDANDİR. Din Gorevlisi