banner297

banner319

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şefi Yılmaz Sağlam ebediyete uğurlandı

banner265

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat eden Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şefi Yılmaz Sağlam’ın cenaze namazını kıldırdı.

Diyanet Haber 06.04.2022, 15:18
Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şefi Yılmaz Sağlam ebediyete uğurlandı

Ankara Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde kılınan namaz öncesi konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Sağlam’ın çok uzun yıllardır Diyanet İşleri Başkanlığı’nda hizmet ettiğini belirterek, “30 yıla yakın din-i mübin-i İslam’a hizmet etmek için Başkanlığımız merkezinde çalışan çok kıymetli kardeşimiz, Yılmaz Sağlam Hocamız bu mübarek Ramazan gününde Hakk’ın rahmetine kavuştu. Rabbim mekanını cennet, makamını ali eylesin.” dedi.

Başkan Erbaş, her nefsin ölümü tadacağını hatırlatarak, Sağlam’ın son nefesine kadar din-i mübin-i İslam’a hizmet ettiğini söyledi.

Sağlam için cemaatten helallik isteyen Başkan Erbaş, cenaze namazını kıldırdı, daha sonra Sağlam’ın eşi ve çocuklarına taziye dileklerini iletti.

Cenaze namazına Sağlam’ın ailesinin yanı sıra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selim Argun, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın üst düzey yöneticileri, mesai arkadaşları katıldı.

Sağlam’ın cenazesi defnedilmek üzere Safranbolu’ya götürüldü.

banner237
Yorumlar (3)
Abdullah AKSOY 1 ay önce
Allah rahmet eylesin mekanı Cennet olsun inşaAllah
Mustafa Akkaya 2 ay önce
Allahım rahmet eylesin, mekanı cennet makamı âli olsun. Amiiiinnn....
ibrahim Şahin 2 ay önce
Allah rahmet eylesin.Mekanı Cennet olsun.