banner261

banner250

Çocuklar ve babalar sabah namazında buluştu

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Çocuklarımızı iffetli, ahlaklı yetiştirmeliyiz. Edep, ahlak, büyüklere saygı ve sevgi, sadakat en önemli değerlerimizdir. Bu değerlerimizi çocuklarımıza öğretmeliyiz." dedi.

Diyanet Haber 09.09.2019, 11:16
Çocuklar ve babalar sabah namazında buluştu
© AA

Erbaş, Büyük Çamlıca Camii'nde, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Cihannüma Derneğinin birlikte düzenlediği, "Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor" etkinliğinde namaz kıldırdı.

Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan 4-6 yaş grubu Kuran-ı Kerim kurslarında 200 bine yakın çocuğun aynı zamanda tarih dersi de aldığını anlatan Erbaş, şunları söyledi:

"Amellerin en güzeli namazdır. Yüce Allah’ın rızasına en uygun olan manzaralardan birisini yaşıyoruz şu anda. Çünkü kul olarak bizim en önemli vazifelerimizden birisi Allah için rüku ve secde etmek. Zaten yaratılış amacımız da bu değil mi? Çocuklarımıza öğreteceğimiz en önemli şeylerden birisi de dünyada yapmış olduğumuz her şeyin mutlaka karşımıza hesap vereceğimiz ahirette çıkacağıdır. Çocuklarımızı iffetli, ahlaklı yetiştirmeliyiz. Edep, ahlak, büyüklere saygı ve sevgi, sadakat en önemli değerlerimizdir. Bu değerlerimizi çocuklarımıza öğretmeliyiz."

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çocuklarla hatıra fotoğrafı da çektirdi. 

Kaynak: AA
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?