banner203

banner250

Bosna Hersek’te 20 bin Kur’an-ı Kerim dağıtıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde sürdürülen "Hediyem Kur'an Olsun" projesi kapsamında Bosna Hersek'te 20 bin adet Boşnakça Kur'an-ı Kerim meali dağıtıldı.

Diyanet Haber 10.06.2019, 12:25
Bosna Hersek’te 20 bin Kur’an-ı Kerim dağıtıldı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde yedi kıtada sürdürülen "Hediyem Kur'an Olsun" projesi kapsamında, Bosna Hersek'te 20 bin adet Boşnakça Kur'an-ı Kerim meali dağıtıldı.

Kadir Gecesi’nde dağıtılmaya başlanan Kur’an-ı Kerim meali, Bosna Hersek’teki tüm camilere ve Balkan ülkelerindeki Boşnak camilerine gönderildi.

Kur’an-ı Kerimlerin tanıtımı ve dağıtımı amacıyla Saraybosna Fatih Sultan Mehmet Han Camii’nde düzenlenen törene Saraybosna Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Hasan Atlı ve Bosna Hersek İslam Birliği (Riyaset) yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Din Hizmetleri Müşaviri Hasan Atlı şunları kaydetti:

“Türkiye Diyanet Vakfımızın ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyası kapsamında Bosna Hersek’te 2017 yılında Boşnak vatandaşlar için 50 bin Boşnakça mealli Kur’an basımı yapılıp dağıtıldı. Bu yıl da yeni dizayn ve boyutuyla 20 bin Boşnakça mealli cami boy Kur’an-ı Kerim’in basımı tamamlanarak Kadir Gecesi’nde dağıtımına başlandı. Basılan Kur’an-ı Kerimler Bosna Hersek’teki tüm camilere ve Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Makedonya, Karadağ ile Kosovada’ki Boşnak camilerine gönderildi.”

Bosna Hersek İslam Birliği Din Hizmetleri Dairesi Başkanı İsmail Smailoviç ise “Bosna Hersek İslam Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı arasındaki “Dini Alanda İşbirliği Protokolü” kapsamında birçok alanda iş birliği yaptıklarını; ortak tarihi, kültürel ve dini mirasa dayanan geçmişle yapılan faaliyetlerin ilişkileri güçlendirdiğini, “Hediyem Kur’an Olsun” projesinin de bu iş birliğinin önemli bir sonucu olduğunu” söyledi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?