banner250

banner246

Bircan ve Karaca göreve başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanan Remzi Bircan ile Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına atanan Fatih Mehmet Karaca, düzenlenen törenle göreve başladı.

Diyanet Haber 22.08.2019, 14:12
Bircan ve Karaca göreve başladı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atanan Remzi Bircan ile Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına atanan Fatih Mehmet Karaca göreve başladı.

Bircan ve Karaca’nın göreve başlaması dolayısıyla tören düzenlendi.

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında düzenlenen törende Fatih Mehmet Karaca’ya hayırlı olsun dileklerinde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı, en önemli görevlerden birisidir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın hizmetlerinin daha nitelikli hale gelmesini sağlamak; teftiş, rehberlik ve denetimin nitelikli ve sağlıklı olması ile doğru orantılıdır.” dedi.

Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Diyanet’in kurulduğu günden günümüze kadar hep var olduğunu ifade eden Başkan Erbaş, şöyle devam etti:

“Nice hocalarımız bu alana geçmişte hizmet ettiler. Büyük bir tecrübe ve birikim oluştu. Bu tecrübe ve birikimi inşallah Fatih Bey’le devam ettireceğiz. Rabbim hayırlı eylesin.

İnşallah diğer müfettişlerimize rehberlik ederek onların rehberliğini bütün teşkilat çapında yurt içinde ve yurt dışında daha hareketli hale getirerek Başkanlığımızın hizmetlerine yanmasını sağlayacaktır. Cenab-ı Hakk utandırmasın, her türlü kazalardan, belalardan, fitnelerden, tefrikalardan muhafaza eylesin. Bizim için en önemli şey birlik beraberlik içerisinde hizmetlere gönül vermek, gönülden, samimiyetle bu işleri yapmak. Samimiyet olmayınca diğerleri olsa da hiçbir anlamı yok. En önemli şey samimiyettir. Müslüman samimi olmazsa gayri samimi oluyor anlamına gelir ki bu da bizi bir adım ileriye götürmez, hep geriye götürür.”

Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Bircan göreve başladı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünde düzenlenen törende ise Remzi Bircan’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, “Cenab-ı Hakk utandırmasın, en güzel bir şekilde bu vazifeyi ifa etmeyi, icra etmeyi nasip eylesin.” dedi.

Hac ve umre hizmetlerinin 40 yıllık bir geçmişi olduğunu ve gittikçe daha nitelikli hale geldiğini ifade eden Başkan Erbaş, şunları kaydetti:

“Remzi Bey'in hac ve umre hizmetlerinde 10 yıla yakın bir geçmişi var. Hac daire başkanlığı yaptı, daha önce Mekke'de ve Medine'de ekip başkanlığı gibi pek çok görevlerde bulundu. İnşallah bu birikimini genel müdür olarak bundan sonraki süreçte teşkilatımıza ve milletimize hizmet etme noktasında yansıtmaya çalışacak. Cenab-ı Hakk kendisine yardım etsin. Allah'ın yardımı olmazsa bir adım atamayız. Daire başkanlarımızla ve Hac Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünde çalışan bütün arkadaşlarımızla; illerdeki, ilçelerdeki müftülerimizle, şube başkanlarımızla, şube müdürlerimizle birlikte muhabbet içerisinde bu işi yürüteceğine olan kanaatimiz tamdır.”

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Mahmut Bircan 2 yıl önce
İki değerli hocamıza yeni görevlerinde başarılar dilerim
Dr. Fahrettin Bektaşoğlu 2 yıl önce
İki sayın Hocamıza da engin tecrübeleriyle başarılar diler,tebriklerimi sunarım.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?