banner250

banner246

Bazı Fotoğraflar herşeyi anlatır

Dünyanın 149 ülkesinde 6 bin 500 kişilik gönüllü ve çalışan ekibiyle birlikte vekalet yoluyla kurban kesim çalışmaları yürüten Türkiye Diyanet Vakfı, hayırsever halkımızın gönderdiği kurban etlerinin yanı sıra gittiği her ülkedeki çocuklara da balon, şeker, oyuncak, kıyafet gibi hediyeler dağıtarak mutluluklarına ortak oluyor.

Diyanet Haber 14.08.2019, 13:02
Bazı Fotoğraflar herşeyi anlatır
© Diyanet Haber

Afrika’dan Asya’ya, Uzak Doğu’dan Güney Amerika’ya, dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdur coğrafyalarda ihtiyaç sahibi ailelere Türk milletinin emanetlerini ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı’nın yapmış olduğu yardımlar ihtiyaç sahiplerini hayata bağlarken, çocukların yüzlerine yansıyan mutluluk gönüllülerimize unutulmaz anlar yaşatıyor.

Kısıtlı imkanlarla hem eğlenmeye hem de eğitim hayatlarını sürdürmeye çalışan çocuklar, halkımızın kendilerine gönderdiği yardımlar ve gönüllülerimizin küçük hediyeleriyle mutlu oluyor.

Ayaklarında ayakkabıları, üzerlerinde kıyafetleri, bayramlık elbiseleri, kimi zaman yiyecek ekmekleri olmasa dahi yardım kolileriyle birlikte dağıtılan balon ve şekerler, çocukların en büyük mutluluk ve neşe kaynağı olabiliyor.

Sıcak hava şartları, hastalıklar, açlık ve yoksulluğun getirdiği olumsuzluklarla mücadele etmek zorunda kalan mazlum, mağdur ve muhtaç aileler, kendilerine uzatılan yardım eliyle hayata tutunmaya çalışıyor.

Yaşadıkları onca sıkıntıyı, yokluğu ve en önemlisi de açlığı unutup gönüllülerimizle doyasıya eğlenen çocuklar, hiçbir karşılık beklemeden verilen hediyelerin sevincini yaşıyor.

Belki de hayatlarındaki ilk oyuncaklarını alan çocuklar, balonlarını şişirip birbirleriyle şakalaşırken, mutluluğun çok da zor olmadığını adeta dünyaya haykırıyor.

Vefakar Milletimizin hiçbir karşılık beklemeden onlara yardım ettiğini, gönüllülerimizin binlerce kilometre uzaktan ailelerini ve sevdiklerini geride bırakarak sırf onların mutlu olmaları için geldiklerinin farkında olan çocuklar, Türkiye’deki kardeşlerine selamlarını ve teşekkürlerini gönderiyor.

banner249
Yorumlar (13)
Eyüp Bucan 2 yıl önce
Ülkemizde de bu türden organizasyonların olması çok güzel. Ülkemizin dogusunda da bunu tesvik için dib ve tdv nin önemli isimlerinin gelip bu etkinlikleri yerinde takip etmesi hem görevlileri motive edecektir. Hem de bölge halkını sevindirecektir. Emegi gecenlerden Allah razı olsun.
Mustafa TURHAN 2 yıl önce
Allah emeği geçen herkesten razı olsun. Büyük yardim geleneğini her zaman ortaya koyan bu necip Milletimizi her türlü şerlinin şerrinden, her türlü hainin ihanetinden, her türlü düşmanın saldırısından ve işgalinden muhafaza eylesin. Efendimiz SAV'in 'bir sadaka bir belayı defeder' hadis-i şerifleri gösteriyor ki yapılan hiç bir iyilik boşa gitmez. Bu Millet yedi düvelin her türlü saldırısından nasıl güçlenerek ayağa kalkabiliyor ki... Asıl nasipli olanlar ise adını, dilini, kültürünü bilmediği yerlerde gönüllü çalışan ensar kardeşlerimiz. Rabbim onların her birinden hoşnut ve razı olsun. Amin.
İmran Türkoğlu 2 yıl önce
Maddi manevi emeği geçen herkesten Rabbim razı olsun
İnşaAllah en yakın zamanda Yardım alan değil yardım eden duruma gelmelerinide Allahdan niyaz ederim
Ayhan Abbasioglu 2 yıl önce
Allah razı olsun Rabbim Her zaman her yerde islami muslumanlariMuzaffer kışın İnşAllah hepimiz den de Razı olsun
Naci Yavuz 2 yıl önce
Rabbim kabul etsin inşAllah rabbim tekrarını nasip eder yardımda emeği geçenlerden Rabbim razı olsun Amin
Serafettin.altinisik 2 yıl önce
Cok guzel bir yardim helal olsun turkiyiye
Reyhan Bayraktar 2 yıl önce
Zerre emeği olandan Rabbim bin defa razı olsun..
Reyhan Bayraktar 2 yıl önce
Zerre emeği olandan Rabbim bin defa razı olsun..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?