banner268

banner250

Altıkulaç: Tek hedefimiz insanlığa, dine faydalı olabilmekti

banner265

Türkiye Diyanet Vakfı, "İyiliğe Vakfedilmiş Hayatlar" başlığıyla, TDV’nin kurulduğu günden günümüze kadar devam eden ve iyilik yolculuğunda emeği geçen şahsiyetlerin ağırlanacağı bir program düzenledi.

Diyanet Haber 02.01.2020, 22:21
Altıkulaç: Tek hedefimiz insanlığa, dine faydalı olabilmekti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla,  Türkiye Diyanet Vakfı tarafından ilki gerçekleştirilen “İyiliğe Vakfedilmiş Hayatlar” programın ilk konuğu, Türkiye Diyanet Vakfı’nın kurucularından ve Diyanet İşleri Eski Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç oldu.

Ankara Kocatepe Camii altında, TDV Konferans Salonu’nda düzenlenen programda söz alan Dr. Tayyar Altıkulaç, “Bu vakfı nasıl büyütürüz, nasıl tüm insanlığa faydalı hale getirebiliriz, bunun mücadelesini verdik. Tek hedefimiz bu kurumu büyütmek, geliştirmek, elde ettiği imkanları hizmete dönüştürerek memlekete, gençliğe, insanlığa, dine faydalı olabilmekti.” dedi.

Diyanet Vakfının kuruluş serüvenini ve yaşanılan zorluklarla ilgili hatıralarını paylaşan Altıkulaç, vakıf çalışanlarına tavsiyelerde bulundu, çalışmalarında başarılar diledi.

Altıkulaç, “İyiliğe Vakfedilmiş Hayat” sıfatına layık olmayı ve hayatı boyunca her zaman insanlara hizmet etmeyi nasip etmesi için tüm içtenliğinle Cenab-ı Allah’a niyazda bulunduğunu ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise, Altıkulaç’a konuşması ve yapmış olduğu hizmetler için teşekkür ederek, “Kıymetli hocam, Allah sizlerden razı olsun. Allah sizleri, bizleri hizmet edememe gibi bir duruma düşmekten muhafaza buyursun.” dedi.

Tecrübenin kolay elde edilmediğini belirten Başkan Erbaş yapılan işlerde ihlas, samimiyet, aşk ve heyecanın olması gerektiğinin önemini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bu dört kavram kimde olmazsa o ne yaparsa yapsın yaptığının herhangi bir karşılığı olmuyor. Yaptığımız şeylerle söylediğimiz şeylerin mutlaka birbirine uyması gerekiyor. Cenab-ı Hak ayağımızı kaydırmasın, sabit-kadem eylesin. Hem bu dünyada hem de öbür dünyada ayağımızı kaydırmadan bu görevimizi tamamlamayı nasip eylesin.”

Konuşmaların ardından Başkan Erbaş, Altıkulaç’a hediye takdiminde bulundu. Daha sonra programa katılan Diyanet İşleri Başkanlığının ve TDV’nin üst düzey yöneticileri ile fotoğraf çektirdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (1)
Ahmet kavas 2 yıl önce
____Esirgeyen bağışlayan Allâh'n adı ile
___Bâşârım ancak Allâh'ın yardımıyladır ,
Hud - 88. ------- Diyânet işleri Başkanı muhterem
__Profesör dr Âli Erbaş beyfendi ve
Hizmet veren insanımıza sıhhat afiyet muvaffakiyet dileriz.
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?