banner250

banner203

İhtisas Kursu tercihleri başladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca yazılı ve mülakat aşamalarında başarılı olan adaylar için İhtisas Kursu tercihleri başladı.

Diyanet Duyurular 16.07.2021, 17:55
İhtisas Kursu tercihleri başladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca yazılı ve mülakat aşamalarında başarılı olan adaylar için İhtisas Kursu tercihleri başladı.

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi sayfasından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

2021 Yılı İhtisas Kursu Tercih İşlemleri

​Hizmet içi eğitim ihtisas kursu kursiyer seçim sınavında başarılı olan 265 erkek ve 18 kadın adayın Dini Yüksek İhtisas Merkezlerine yerleştirme işlemleri aşağıdaki usul ve esaslara göre yapılacaktır.


ERKEK PERSONEL

1. Dini Yüksek İhtisas Merkezlerinin erkek kursiyer kontenjanları yukarıdaki şekildedir.

2. Adaylar 12 tercih yapmak zorundadır. Süresi içerisinde tercih yapmayan veya noksan tercih yapan adaylar boş kalan kontenjanlara re'sen yerleştirilecektir.

3. Önceki yıllarda ihtisas kursundan herhangi bir sebeple ilişiği kesilen ve 2021 yılında kursa alınmaya hak kazanan personel daha önce ihtisas eğitimi gördüğü Dini Yüksek ihtisas Merkezini tercih edemeyecektir.

4. Adayların merkezlere yerleştirme işlemleri tercihleri dikkate alınarak sözlü sınav puanına göre yapılacaktır. Sözlü sınav puanlarının eşit olması halinde sırasıyla yazılı puanı yüksek olana ve hizmet süresi fazla olana öncelik verilecektir. Hizmet süresi hesaplanırken İKYS veri tabanında yer alan süre esas alınacaktır.

5. Adaylar tercihlerini DİBBYS (İKYS) programı üzerinden 30 Temmuz 2021 saat 17:30' a kadar yapabileceklerdir.

6. Dini yükseköğrenim son sınıf öğrencisi olarak sınava katılan ve kursa girmeye hak kazanan adayların dört yıllık dini yükseköğrenim diploma değerlendirme işlemlerini İKYS üzerinden hizmet cetvellerine ivedilikle işletmeleri gerekmektedir. Dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olamayan adaylar ihtisas kursuna alınmayacaktır.

KADIN PERSONEL

1. Kadın adaylar sadece İstanbul Haseki (9) ve Ankara (9) Dini Yüksek İhtisas Merkezini tercih edeceklerdir.

2.Tercihlerini dilekçeleri ile birlikte yuksekihtisas@diyanet.gov.tr adresine 30 Temmuz 2021 saat 17:30' a kadar göndermeleri veya 03122876859 faks çekmeleri yeterli olacaktır. Tercih yapmayan adaylar boş kalan kontenjanlara re’sen yerleştirilecektir.

3. Adayların merkezlere yerleştirme işlemleri tercihleri dikkate alınarak sözlü sınav puanına göre yapılacaktır. Sözlü sınav puanlarının eşit olması halinde sırasıyla yazılı puanı yüksek olana ve hizmet süresi fazla olana öncelik verilecektir. Hizmet süresi hesaplanırken İKYS veri tabanında yer alan süre esas alınacaktır.

4. Dini yükseköğrenim son sınıf öğrencisi olarak sınava katılan ve kursa girmeye hak kazanan adayların dört yıllık dini yükseköğrenim diploma değerlendirme işlemlerini İKYS üzerinden hizmet cetvellerine ivedilikle işletmeleri gerekmektedir. Dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu olamayan adaylar ihtisas kursuna alınmayacaktır.

İlgililere duyurulur.

EĞİTİM HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İLETİŞİM

TEL: 0312 295 8144-295 8073

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
İhsan SELÇUK 2 hafta önce
Başarılı buldum
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?