banner297

Diyanet'ten 'Sözleşmeli Vaizlik Mülakat Sınavı' duyurusu

banner265

Diyanet İşleri Başkanlığı, sözleşmeli pozisyonda istihdam edilecek vaizlik başvurularına dair mülakat tarihlerini açıkladı.

Diyanet Duyurular 21.04.2022, 15:52
Diyanet'ten 'Sözleşmeli Vaizlik Mülakat Sınavı' duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı, taşra teşkilatında sözleşmeli pozisyonda istihdam etmek üzere açtığı vaizlik başvurularına ilişkin mülakat tarihlerini açıkladı.

Konuya ilişkin Başkanlıktan yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

2022 Yılı 4-B Sözleşmeli Vaiz (Kadın) Alımı Sınavı Yer ve Tarih Duyurusu

2022 Yılı 4-B Sözleşmeli Vaiz (Kadın) Alımı Sınavı​ sözlü aşamasına katılmaya hak kazanan adaylar, “Sınav Giriş Belgesi”ni kendi kullanıcı bilgileri ile https://sinav​.diyanet.gov.tr​ adresi üzerinden alabileceklerdir.

Adaylar, “Sınav Giriş Belgesi" ve T.C. Kimlik No'lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı, kimlik kartı, pasaport) biri ile birlikte sınav giriş belgesinde belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde saat 09:00'da hazır bulunacaklardır.

Kimlik belgesi ve sınav giriş belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı, kimlik kartı ve pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir. Covid-19 tedbirleri ile ilgili açıklama adayların sınav giriş belgelerinde yer almaktadır. Adayların bu tedbirlere uymaları gerekmektedir. İlgililere duyurulur.


​Sınava Çağrılan En Son Adayın KPSS Puanı
​​78,23594

Gelişmelerden anında haberdar olun!

Diyanet Haber'i Mobil Uygulamalardan takip etmek için TIKLAYINIZ>>>

Diyanet Haber'i Twitter'dan takip etmek için TIKLAYINIZ>>>

Diyanet Haber'i Facebook'tan takip etmek için TIKLAYINIZ>>>

Diyanet Haber'i İnstagram'dan takip etmek için TIKLAYINIZ>>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (3)
Mümine 3 hafta önce
Kuran ezberi olarak nerelerden sorumluyuz acaba net bir açıklama bekliyoruz
İmam 4 hafta önce
Doktora yapiyorum. Bana taninmayan hak nasil olurda lisans mezunu olana kadina verilebiliyor. Benden ihtisas isteniyor. nasil is bu. Vaizlik verin. Muftu olmaya niyetim yok. O kadar okudum evrakla ugrasmam
Mehmet 4 hafta önce
Erkek Yüksek Lisans mezunları da vaiz olabilsin .sözleşmeli olarak.. dağa önce lisans mezunu 3000 kişilik kontenjan açılmıştı 2013 te..Bu sefer de yüksek lisans mezunlarından açılsa böyle sınav.. Hem eğitime ozendirme olur.yuksek lisans doktora okumak kazanmak 10 seneyi buluyor..Bu konuda çalışma bekliyoruz..