banner261

banner250

Diyanet'ten sözleşmeli personel alım ilanı

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 7800 sözleşmeli personel alacak.

Diyanet Duyurular 20.10.2021, 12:10
Diyanet'ten sözleşmeli personel alım ilanı

Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatında istihdam etmek üzere 7800 sözleşmeli personel alacak.

Konuya ilişkin açıklama Başkanlığın resmi internet sayfasından duyuruldu.

Diyanet İşleri Başkanlığınca, sözleşmeli Kur'an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım pozisyonlarına 7 bin 800 personel alınacak.

Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 1500 Kur'an kursu öğreticisi, 5 bin 600 imam hatip ve 700 müezzin kayyım olmak üzere 7 bin 800 sözleşmeli personel alınacak.

Başvuru yapacakların, 2020 KPSS (B) grubundan lisans mezunları için KPSSP124, önlisans mezunları için KPSSP123, ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekecek.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 8-22 Kasım tarihleri arasında "https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi/" internet adresi üzerinden sınav başvuru programı aracılığıyla müracaatta bulunacak.

Formu dolduran adaylar, sınav başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne 8-22 Kasım 08.30-16.30 saatleri arasında şahsen müracaat edecek.

Alımlara ilişkin detaylı bilgiye, Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.

- Taşra teşkilatında 30 müftü ataması yapılacak

Başkanlığın internet sitesinde yer alan diğer duyuruya göre de 30 ilçe müftüsü ataması yapılacak.

Bu kadro için halen Diyanet İşleri Başkanlığı'nın teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesine göre çalışıyor olma şartı bulunuyor.

İlçe müftülüklerine atanmak isteyen personel 1-15 Kasım tarihleri arasında "https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav" adresi üzerinden başvuruda bulunabilecek.

Yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı yapılacak sınava ilişkin tüm duyurular Başkanlığın internet sayfasında ilan edilecek.

TIKLAYINIZ>>>

banner242
Yorumlar (2)
Emine 1 ay önce
Önlisans hafız ihl kontenjanı sadece 75 kişi çok az. Yetkililerin sayıyı arttırmasını bekliyoruz
Çınar Yılmaz 1 ay önce
Ben onlisans ve hafizim ancak boyle bir kontenjan kko için acilmadi.puanim 84 emeklerim heba edildi resmenSadece önlisans kontnjani bile acilmadi.Bu adaletsiz kontenjan dagiliminin tekrar gozden gecirilmesi lazim.Ve ihl kko bolumde acilmadi.