banner203

banner250

Diyanet'ten Din Hizmetleri Uzmanı (Yedek-2) Atama duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin 8 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (e) bendi gereği 02.11.2019 tarihinde yazılı ve 10-27.08.2020 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucunda başarılı olanlardan, aynı yönetmeliğin 18 inci maddesinin (b) bendi gereği boş kalan kadrolara atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacak.

Diyanet Duyurular 23.02.2021, 16:36
Diyanet'ten Din Hizmetleri Uzmanı (Yedek-2) Atama duyurusu

Başkanlığın resmi internet sayfasından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Diyanet İşleri Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği’nin 8 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (e) bendi gereği 02.11.2019 tarihinde yazılı ve 10-27.08.2020 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucunda başarılı olanlardan, aynı yönetmeliğin 18 inci maddesinin (b) bendi gereği boş kalan kadrolara atama işlemleri aşağıda belirtilen esaslara göre yapılacaktır;

1. Adayların 23.02.2021 tarihinde başlayıp 25.02.2021 tarihinde Perşembe günü saat 23.55’e kadar tercih işlemlerini https://dibbys.diyanet.gov.tr adresinde “Sınav İşlemleri” menüsünden yapmaları gerekmektedir. 

2. Din Hizmetleri Uzmanı olarak ataması yapılanlar, Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 20 nci maddesi gereği atandığı yerde asgari hizmet süresini tamamlamadan il dışı nakil talebinde bulunamayacaklardır. 

3.      Adaylar ilan edilen yerlerden 15 tercihte bulunabileceklerdir.

4.      Adaylar tercih dışı seçenek olarak;

4.1.“Re’sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum”   

4.2.“Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyeceklerdir. 

5.   Tercihlerine yerleştirilemeyen adaylardan “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyenler ilan edilen görev yerlerinden boş kalan yerlere bilgisayar kurası ile yerleştirileceklerdir. 

6. “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul etmiyorum” seçeneğini işaretleyen adaylardan tercihlerine yerleşemeyenler ile hiç tercih yapmayanlar;

    6.1. Sınav sonucu elde ettikleri din hizmetleri uzmanı olarak atanma haklarından feragat etmiş sayılacaklardır.

6.2. Bu kişilerden daha sonra din hizmetleri uzmanı olmak isteyenlerin mevzuat gereğince yeniden sınava girmeleri gerekmektedir.

7.  “Re'sen yerleştirilerek atanmayı kabul ediyorum” seçeneğini işaretleyen adaylar ile tercihlerinden birine yerleşenlerden bulunduğu yerde mazereti (sağlık, aile birliği, engellilik, şehit ve gazi yakınlığı ile diğer mazeretler dâhil)  devam eden adaylar atandığı yere başladığı takdirde asgari hizmet süresini tamamlamadan hiçbir nedenle nakil talebinde bulunamayacaklardır. 

8. Adayların tercihlerine göre yerleştirilme işlemi, başarı sıralamasının belirlenmesinde yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınacaktır. Eşitlik halinde sırasıyla, 

a) Hizmet süresi fazla olana,

b) Daha üst öğrenimi bitirmiş olana,

c) Üst öğrenim mezuniyet notu yüksek olana,

9. Din Hizmetleri Uzmanlarının yer tespiti ve tercihleri ile ilgili hususlar hakkında https://www.diyanet.gov.tr web adresinden yapılan duyuru dışında ilave bir tebligat yapılmayacak, adaylara ayrıca bir bilgi veya belge gönderilmeyecektir.

10. Yer tespiti işlemleri ile ilgili (0 312 295 77 95-94) numaralı telefonlardan bilgi alınabilecektir. 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (8)
Muhammed 10 ay önce
Ne zaman açıklanacak
Abdullah 10 ay önce
Çok mu zor GYS düzenlemek? 2020de olmadı bu yıl yok. Her yıl düzenlenmesi gereken bir sınavken iki yıl sınav yapılmadı, 2021e planlanabilirdi, halen oturmuş bir düzen yok 3 5 kişinin lafıyla dönüuor işler, personel önünü göremiyor
Aday 10 ay önce
2014 ile 2019 arası kalan süresiz sözleşmelilere kadro verilmiyecekmi
Uğur 10 ay önce
Bu duyuru neden diyanetin sayfasında yok
ahmet 10 ay önce
dini danışmanlığı boşuna mı okuduk...
İmam 10 ay önce
Selamun aleyküm neden yeni sınav açılmıyorda 2. 'yi yedeklerden alıyorsunuz. Yada dini danışmanlık ve rehberlik yüksek lisans bitiren diyanet personeli arasından alınız.
Molla 10 ay önce
En mantıklısı
Ali 10 ay önce
Kaç kişi alınacak
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?