banner203

banner250

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası yarışma başvuruları başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl "Camiler Ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle personel arasında gerçekleştirilen yarışmalara başvurular başlıyor.

Diyanet Duyurular 15.03.2021, 15:44
Camiler Ve Din Görevlileri Haftası yarışma başvuruları başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde her yıl "Camiler Ve Din Görevlileri Haftası" etkinlikleri kapsamında din görevlileri arasında düzenlenen yarışmalara başvurular başlıyor.

Söz konusu yarışmalarla; din görevlilerinin mesleki bilgi ve yeterliklerini geliştirmek, kitap okuma ve planlı çalışma alışkanlığı kazanmalarını sağlamak, hizmet aşkı ve heyecanını kaybetmeden görevlerini cesaretle icra etmelerine ve hizmet süresince kendilerine güven duymalarına vesile olmak amaçlanıyor.

Bu kapsamda düzenlenen "Ezanı Güzel Okuma", "Etkili Hutbe Sunumu" ve "Bilgi" yarışmalarına; imam-hatip, müezzin kayyım ve Kur'an kursu öğreticileri, "Hutbe Yazma", "Şiir Yazma" ve "Proje" yarışmalarına ise taşra teşkilatında görevli asıl-vekil-sözleşmeli, erkek-kadın tüm personel başvuru yapabiliyor.

2021 Yılı Camiler Ve Din Görevlileri Haftası yarışma başvuruları başlıyor

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünce "2021 Yılı Camiler Ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle gerçekleştirilecek yarışmalara dair yapılan açıklamaya göre; gerekli şartları taşıyan ve yarışmalara başvurmak isteyen din görevlilerinin;

"Ezanı Güzel Okuma" ve "Etkili Hutbe Sunumu" yarışmaları için 15 Mart – 18 Nisan 2021,

"Hutbe Yazma", "Şiir Yazma", "Proje" ve "Bilgi" yarışmaları için ise 18 Haziran 2021 Cuma günü mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvurular; https://dibbys.diyanet.gov.tr adresine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra Din Hizmetleri Yönetim Sisteminde (DHYS) yer alan "Cami Hizmetleri", "Yarışma" ve "Yarışma Başvuru" menülerini kullanarak yapılabiliyor.

Ayrıca adaylar; https://dibbys.diyanet.gov.tr/DHYS/Yarismalar/YarismaBasvuru.aspx adresini kullanarak da yarışmalara başvurarak eserlerini yüklemek kaydıyla başvuru belgesi alabiliyor.

Yarışmalarla ilgili bilgi almak ve müracaat için TIKLAYINIZ >>>

Kaynak: Diyanet Haber
banner237
Yorumlar (1)
Yusuf 9 ay önce
Bir cemaat olarak bu yarışmadaki en büyük puan imamin sahadaki performansı olmalı bence