banner250

banner246

2021 Yılı Atama ve Nakil Tercih sonuçları açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2021 Yılı Atama ve Nakil Tercih sonuçları açıklandı.

Diyanet Duyurular 01.06.2021, 01:13
2021 Yılı Atama ve Nakil Tercih sonuçları açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce "tercih sistemi" üzerinden Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü, Eğitim Merkezi Müdürü, İl Müftü Yardımcısı, İlçe Müftüsü, Eğitim Görevlisi, BaşvaizUzman Vaiz, Cezaevi Vaizi, Vaiz, Şube Müdürü, Murakıp, Din Hizmetleri Uzmanı, Eğitim Uzmanı ve Şef unvanlarında görev yapan personelin görev veya yer değiştirme sonuçları DİBBYS üzerinden erişime açıldı.

*** Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 41 inci maddesinin 1 inci fıkrası gereği; 1 Mart- 31 Mart tarihleri arasında dini yüksek ihtisas merkezi müdürü, eğitim merkezi müdürü, il müftü yardımcısı, ilçe müftüsü, eğitim görevlisi, başvaiz, uzman vaiz, cezaevi vaizi, vaiz, şube müdürü, murakıp, din hizmetleri uzmanı, eğitim uzmanı ve şef unvanlarında görev yapan personelin görev veya yer değiştirme talepleri değerlendirilmiştir.

*** Başkanlığımızca yer değişikliği uygun görülüp ataması gerçekleştirilenler, DİBBYS Programındaki (https://dibbys.diyanet.gov.tr) Bana Özel Menüsü altında yer alan Atama Nakil Sonucumu Göster bölümünden sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

*** Daha önceki yıllarda, Dibbys programı üzerinden yapılan kontrollerde, yukarıda unvanları sayılan ve ataması yapılan personelin ayrılış başlayış işlemlerinde gecikmeler yaşandığı tespit edilmiştir.

Bu sebeple ataması yapılan ve 21.06.2021 tarihi itibarıyla mevcut görev yerinden henüz ayrılmayan personelin, mezkûr tarihte eski görev yerinden ilişiği kesilmiş sayılacaktır. 

*** Eski görev yeriyle ilişiği kesilen personelin yeni görev yerine başlaması ile ilgili 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 62 ve 63 üncü maddelerindeki kanuni süreler dikkate alınacaktır. 

*** Atama ve nakil talebinde bulunup hakkında yeni bir atama işlemi gerçekleştirilemeyen personele elektronik ortamda yer alan cevap dışında ayrıca yazılı bir cevap verilmeyecektir.

Sonuçlar İçin TIKLAYINIZ>>>

Gelişmelerden anında haberdar olmak ve bildirim almak için Diyanet Haber Mobil Uygulamalarını indirebilirsiniz.

İOS Sürümü İndirmek İçin

TIKLAYINIZ

Android Sürümü İndirmek İçin

TIKLAYINIZ

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (30)
Hâfız 2 hafta önce
Atananlar, atandığı yeri Dibbys'den görebiliyorlar mı hâla. Sistem kapandı mı acaba? Geçen hafta görülüyordu, iki gündür görülmüyor!?
Serinhisar Honaz 2 hafta önce
Pamukkale ye murakıp olarak giden var mı? Benim ki olmadı da...
fikri 2 hafta önce
ben murakıp olarak atandım
Halil 3 hafta önce
Kimisinin ataması yapıldı kimisinin yapılmadi
TAŞOVALI 3 hafta önce
AMASYA TAŞOVAYA ATANAN VAİZ MURAKIP FALAN VAR MI HOCALARIM...VEYA BİLDİĞİNİZ..
TAŞOVALI 2 hafta önce
neden beğenmediğinizi gerçekten merak ettim.
Nasip 3 hafta önce
Şartı tuttuğu halde birçok atama yapılmamış. Üzüldük ama yapacak birşey yok. İnşAllah bundan sonra hakkı olana sorun çıkarılmaz.
Umutsuz vaka 3 hafta önce
Yorumlardan anlaşılıyor ki birçok hocamız yerleşmemiş benim gibi
Yılmaz ARIKAN 3 hafta önce
"Talebiniz doğrultusunda işlem gerçekleştirilememiştir" gayet açık, net, izaha gerek bile duyulmuyor. budur yani...
Bir vaize 3 hafta önce
Sonuç sisteminde hata var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?