banner250

banner203

2020 Yılı Öğretmen ve Çocuk Gelişimcisi Alımı Sınavı

Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla, "Öğretmen" ve ''Çocuk gelişimcisi'' sınavı açılmış, müracaatlar 22.06.2020-06.07.2020 tarihleri arasında alınmış ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan son sıradaki adayların KPSS puanları 16.07.2020 tarihinde Başkanlığımız internet sayfasında ilan edilmişti.

Diyanet Duyurular 01.09.2020, 21:07
2020 Yılı Öğretmen ve Çocuk Gelişimcisi Alımı Sınavı

Açılan sınav sonucu sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar için sınav giriş belgeleri yayınlandı.

Başkanlığın resmi inernet sayfasından yapılan duyuruya göre adaylar, Sınav Giriş Belgesini (https://sinav.diyanet.gov.tr) adresinden alabilecek.

Duyuruda, sözlü sınava katılacak adayların, başta ülkemiz olmak üzere bulundukları ülkelerin salgına karşı almış oldukları bütün tedbirleri dikkate alarak belirtilen sınav tarihinde ve sınav merkezinde hazır bulunmaları istendi.

Adaylar, sınava gelirken Sınav Giriş Belgesini ve T.C. Kimlik No’lu kimlik belgelerinden (nüfus cüzdanı/kimlik kartı, pasaport) birini yanlarında bulundurması zorunlu tutuldu.

Yapılan duyuruda, Sınav Giriş Belgesinde “SÖZLÜ SINAV SIRASI” ilk 15’te yer alan adaylar öğleden önce, diğer adaylar öğleden sonra sınava alınacağı bildirildi.

Öğleden önce sınava girecek adayların saat 09.30’da, öğleden sonra gireceklerin ise 14.00’te belirtilen sınav tarihi ve sınav merkezinde hazır bulunması gerekiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?