banner250

banner246

Türkmen: Bizlere bu hayır yolculuğunda eşlik eden kardeşlerimize teşekkür ediyorum

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş bilirliği ile “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla gerçekleştirilen vekâletle kurban kesim organizasyonu kapsamında Köln Merkez Camii’nde cemaate kavurma ikram edildi.

DİTİB 07.08.2020, 22:22
Türkmen: Bizlere bu hayır yolculuğunda eşlik eden kardeşlerimize teşekkür ediyorum
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Kurban Bayramı’nın akabinde ilk Cuma günü namaz sonrası cemaate kavurma, pilav ve ayran ikramında bulundu.

Kurban Bayramı’na özgü bir gelenek olarak cemaate kavurma ikram ettiklerini ifade eden DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, kampanyanın sloganının ‘Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş’ olduğunu hatırlatarak, “Bizlere bu hayır yolculuğunda eşlik eden, desteklerini esirgemeyen, teveccüh gösteren kardeşlerimize teşekkür ediyor, kurbanlarının Hak katında makbul olmasını niyaz ediyorum” dedi.

Türkmen konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu yıl 150 ülke ve 500’e yakın farklı bölgede hayırseverlerin ve hissedarların emanetlerini, dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırdık. Bize yüklenen büyük sorumluluğu dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olmanın sevincini yaşıyoruz. Hamd olsun güzel bir organizasyonu geride bıraktık. Organizasyonda görev alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Cemaate maske ve sosyal mesafe kuralları çerçevesinde tabldot pakette hazırlanan kavurma ve pilav ikramında bulunuldu.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?