banner250

banner246

Stuttgart bölge DİTİB dernekleri bir araya geldi

Stuttgart 3. Bölge DİTİB dernekleri din görevlileri, başkan ve yöneticileri ile gençlik kolları toplantısı Sindelfingen DİTİB Ulu Camii‘nde gerçekleşti.

DİTİB 31.10.2018, 00:35
Stuttgart bölge DİTİB dernekleri bir araya geldi
© Diyanet Haber

Stuttgart Dini Danışka Kurulu Başkanı Musa Uzun, 3. bölge dernek başkanları, din görevlileri ve gençlik kollarının katıldığı toplantıda gençliğin beklenti, görüş ve önerileri dinlendi. Uzun yaptığı konuşmasında gençlere önemli mesajlar verdi. Sahabelerden Musab bin Ümeyr’in hayatını kısa olarak anlatarak doğru rol modellerine seçimine vurgu yapan Uzun, gençlerden dünya ve ahiret dengesini iyi sağlamalarını tavsiye ederek “bu dengeyi sağlarsanız herkesin parmakla gösterdiği örnek birey, örnek Müslüman olursunuz” dedi.

Sindelfingen DİTİB Ulu Camii dernek başkanı Zeki Tekin “Derneğinin ev sahipliği yaptığı 3. bölgeye bağlı camilerimizin bünyesinde eğitim gören, hizmet veren ve bu hizmete gönülden hizmet aşkıyla sahip çıkan gençlerimize ve iştirak eden herkese teşekkür ederim ayrıca bu organizenin yapılmasında emeği geçen camimizin gençlik kollarına minnettarım ”dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)