banner250

banner246

Minik öğrenciler hadisleri ezbere okudu

Karlsruhe - Rastatt DİTİB Merkez Camii’nde hafta sonu Kuran Kursları öğrencileri arasında Hadis ezberleme yarışması yapıldı.

DİTİB 14.01.2019, 21:14
Minik öğrenciler hadisleri ezbere okudu
© Diyanet Haber

Öğrencilerin ve velilerin, yoğun ilgi gösterdiği program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Öğrencilere ezberledikleri hadislerin hem Arapça hem Türkçe metinleri soruldu. Dini Danışma Kurulu Başkanı Adem Dursun’un komisyon başkanlığında yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrenciler belirlenerek hediyeleri takdim edildi.

Hediyelerin verilmesinin ardından Dini Danışma Kurulu Başkanı Adem Dursun yarışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dursun, “Almanya’da öğrencilerimizin hadis ezberlemeleri gerçekten gözlerimizi yaşartan bir hadisedir. Özellikle hadisleri anlamaya ve yaşamaya ihtiyacımız olduğu bir dönemde böyle bir yarışmanın yapılması programa daha da önem katmıştır. Ümit ederim ki çocuklarımız bu ezberlemiş olduğu hadisleri hayatlarında rehber edinerek kutlu yolda ilerlemeye devam ederler ve bizlerinde hadislerin hayatımızdaki önemini anlamamıza yardım etmiş olurlar. Programın hazırlanmasında emeği geçen başta din görevlilerine, öğreticilerine, öğrenci velilerine ve cemiyet yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?