banner250

Marktredwitz DİTİB derneğinden Batman’a uzanan kardeşlik eli

Marktredwitz - Kuzey Bavyera DİTİB Eyalet Birliği‘ne bağlı Marktredwitz derneğince organize edilen bir kampanya ile Batman-Beşiri ilçesinin Kütüklü köyü ilkokulunda okuyan öğrenciler için toplanan kışlık giyim eşyası ve kırtasiye malzemesi yola çıktı.

DİTİB 08.02.2019, 14:40
Marktredwitz DİTİB derneğinden Batman’a uzanan kardeşlik eli
© Diyanet Haber

Marktredwitz dernek başkanı Celal Öztürk tarafından bizzat teslim edilip dağıtılmak üzere gönderilen malzeme kolilerinin havaalanında kargoya verilmesinde Nürnberg Dini Danışma Kurulu Başkanı Fuat Gökçebay‘da hazır bulundu.

"Gideceğiniz köyümüzdeki tüm çocuklarımıza ve insanlarımıza bizden selâm götürün." diyen Gökçebay, kadirşinas ve yardımsever Marktredwitz DİTİB derneği yönetimi ve üyelerine ve de cemaatine teşekkür ediyorum. Ayrıca THY Nürnberg bürosu ekibine de destekleri için minnettarız. Bu tür yardımlaşmalar gönül bağlarımızı ve kardeşlerimizi güçlendirecektir.“ dedi.

Dernek başkanı Celal Öztürk ise "Yönetim olarak bizler cemaatimizin hizmetinde ve yardıma muhtaç insanların her daim yanındayız. Bu yardımlara sadece aracı olduk. Çocuklarımızın yüzünü güldürebilirsek ailelerinden bir hayır dua alırsak ne mutlu bize." dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?