banner250

banner246

Makedonya vatandaşı Arben hafız oldu

Baden eyaleti Rheinfelden şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Alperenler Camii’nde Makedonya vatandaşı Arben Djmeaili için hafızlık merasimi düzenlendi.

DİTİB 11.08.2020, 18:07
Makedonya vatandaşı Arben hafız oldu
© Diyanet Haber

Rheinfelden DİTİB Alperenler Camii din görevlisi Mahmut Kervan’ın refakatinde hafızlığını tamamlayan Makedonya vatandaşı Arben Djmeaili için düzenlenen merasime, Karlsruhe DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Adem Dursun, dernek yöneticileri ile cami cemaati katıldı.
22 ay gibi kısa bir sürede hafızlığını tamamlayan Arben Djmeaili duygularını ifade ederken Makedonya’nın Kırçova şehrinde hiç hafız olmadığı için aynı zamanda şehrinin de ilk hafızı olma şerefine nail olduğunu söyledi.
Kuran-ı Kerim'i okumanın ve anlamanın önemine dikkat çeken Karlsruhe DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Adem Dursun, “Kur'an-ı Kerim'i anlayarak okumanın hazzı başkadır. Hafızlık dinimizde de en ulvi makamlardandır. Azim ve gayretiyle hafız olan Arben kardeşimizi tebrik ediyorum. Ayrıca şehrinde bir ilke imza atarak hafız olmak isteyenlere en güzel örneği teşkil ettiği içinde teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte başarı ile tamamladığı hafızlığını İslam’a hizmetle taçlandırmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
Dursun, Arben Djmeaili’nin hafızlığını tamamlamasında refakat eden din görevlisi Mahmut Kervan’ı tebrik ederek Rheinfelden Cemiyetine de destek ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Dursun konuşmasının ardından Rheinfelden DİTİB Alperenler Camii tarafından hazırlanan Arben Djmeaili’ye hafızlık belgesini takdim etti.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?