banner156

banner143

Hessen Eyaleti’nde Mevlid-i Nebi Programı

Hessen DİTİB Eyalet Birliği 1. bölge cemiyetlerinin ev sahipliğinde Mevlid-i Nebi programı düzenlendi.

DİTİB 24.11.2019, 01:53
Hessen Eyaleti’nde Mevlid-i Nebi Programı
© Diyanet Haber
banner133

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) Bağlı Wald-Michelbach, Wahlen, Viernheim, Fürth, Hirschhorn ve Beerfelden cami derneklerince organize edilen program Wald-Michelbach Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Program; Din Görevlisi Erdal İlhan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Wald-Michelbach Wahlen Camii Dernek Başkanı Ahmet Suna, Din Görevlisi Fehmi Özcan, DİTİB Hessen Eyalet Birliği Başkanı Salih Özkan, Hessen Eyaleti Dini Danışma Kurulu Başkanı Sıddık Yıldırım’ın selamlama ve açılış konuşmalarıyla başladı.

“Peygamberimiz ve Aile” konulu sinevizyon gösterisi, öğrencilerin ilahi, kırk hadis ve veda hutbesi okumalarıyla devam etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Hüseyin Akıncı tarafından “Peygamberimiz ve Aile” konulu bir konferans verildi. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in aile hayatından örnekler veren Akıncı, ailenin öneminden, aile bireylerinin görev ve sorumluluklarından bahsetti.

Cemiyetlerin başkan ve yöneticileri, din görevlileri, kadın ve gençlik kolları ile cemaatin yoğun ilgi gösterdiği Mevlid-i Nebi programı, gül takdimi ve yapılan dua ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (3)
Aleyna bedir 3 gün önce
Kitab diyanetin sayfasında çıkmıyor nerden temin edebiliriz
Geveri 1 ay önce
Başvurular nereden yapiliyor
Ayşenur Sezer 3 ay önce
Hangi siteden hangi evraklarla başvuruyoruz
açık
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?