banner250

banner246

Hacı Bayram Camii’nde Siyer-i Nebi maketlerle sergilendi

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle camiye devam eden öğrencilere siyer konusu maketlerle anlattı.

DİTİB 19.11.2019, 14:57
Hacı Bayram Camii’nde Siyer-i Nebi maketlerle sergilendi
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Duisburg – Meiderich Hacı Bayram Camii öğrencileri, siyer derslerinde öğrendikleri bilgileri zihinlerde daha iyi tutabilme amacıyla yaptıkları maketlerle ’Peygamber Efendimizin Hayatı’nı sergiledi.

Hacı Bayram Camii İkra sınıfı peygamber sevdalısı 11-13 yaş grubu öğrencileri tarafından  hazırlanan Siyer-i Nebi Sergisi veliler ve cemaate tarafından büyük ilgi gördü.

Bayan Din Görevlisi Havva Öztürk, "Peygamber Efendimizin Hayatı" konulu Siyer dersinde öğrencilerinin öğrendikleri bilgileri zihinlerde daha iyi tutabilme adına yaptıkları maketlerin camide sergilendiğini söyledi.

Öztürk, ”Peygamber Efendimiz hayatını birbirinden güzel maketlerle anlattılar. Ayrıca bu dersimiz sayesinde anne - baba ile çocuğunun iletişimi sağlandı, birikte güzel birşeyler ortaya koymasına vesile olundu. Yaptıkları maketin yanına konu hakkında bilgi notlarını da yazdılar. Sergiyi gezenlerin maket ve konu hakkında bilgilenmesini sağladılar. Peygamber Efendimizin dünyaya şeref verdiği tarihten ve 632 yılında Medine’de vefatının ardından Mescid-i Nebi’nin yanına defnedilişine kadarki zamanı maketlerle anlattık. Camimizde böylesi bir güzelliğe vesile oldukları için öğrencilerimize teşekkür  ediyorum” dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner249
Yorumlar (1)
Bahattin Turgut 2 yıl önce
Hocamız her yönü ile çalışkan gayretli ve güzel bir örnek kişidir. Ve camimiz din Görevlisi olduğu İçin Allah’a ne kadar şükretsek azdır .
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?