banner250

banner203

Gençlerle “Peygamber ve Gençlik” konulu konferans

Münih - Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, postmodern dünyada gençlerin hayattaki durumlarını irdeledi.

DİTİB 30.01.2019, 13:03
Gençlerle “Peygamber ve Gençlik” konulu konferans
© Diyanet Haber

Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, Münih DİTİB Merkez Camii Konferans Salonu’nda gençlere özel “Peygamber ve Gençlik” konulu dini konferans verdi.

Gençler ile çok hoş ve samimi bir atmosfer oluşturan Prof. Yılmaz şu bilgileri verdi: “Yaşadığımız dünyada temel sorulara cevaplar bulmalıyız. İnsan niçin var, varoluş anlamımız ne sorusu her zaman aktüeldir. İnsan basit bir varlık değildir. Filozoflar insanda sonsuzluk ve mükemmellik fikri var derler. Ölünce ne olacağız? Her din bunu sormuştur. Allah için yapılan hareketler ile Allah ne der şeklinde yaşanan bir hayat takvadır. Postmodern dünyada gençlerin hayattaki durumları önemlidir. Sıradan insan olmayın, idealiniz olsun, yaptığınız işin en iyisini yapın, o zaman hedefiniz sizi bulur.”

Prof. Yılmaz gençlerin sorularına cevaplar verdi ve özellikle azınlık olarak gayrimüslim bir ülkede Müslüman genç olarak yaşamanın zorluklarına değindi.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?