banner250

banner246

DİTİB Nuri Osmaniye Camii’nden mültecilere bayram ikramı

Ostfildern DİTİB Nuri Osmaniye Camii, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) desteğiyle koronavirüs sebebiyle yurtlarda kalan mültecileri ziyaret ederek, tatlı ve simit ikram etti.

DİTİB 25.05.2020, 22:34
DİTİB Nuri Osmaniye Camii’nden mültecilere bayram ikramı
© Diyanet Haber

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) yürüttüğü "Diaspora Kovid-19 Destek ve İş Birliği Programı" kapsamında Denkendorf, Filderstat Ruit, Nellingen ve Ostfildern mülteci yurtlarında kalanlara, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ostfildern Nuri Osmaniye Camii tarafından  300 kilo baklava ve bin 500 simit ikram edildi.

Ramazan bayramı öncesinde ve bayramda da 300 mülteci aileyi sevindirmenin mutluluğunun tarifsiz olduğunu söyleyen Ostfildern DİTİB Nuri Osmaniye Camisi Dernek Başkanı Yaşar Genç, “Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yine yurtarda kalan mültecileri ve ihtiyaç sahiplerini unutmadı. 300 kilo baklava ve beşerli paketler halinde bin 500 simit mülteci ve yaşlılarımıza dağıtmak üzere bizlere destek verdi. Bizler evlerimizde koronavirüs sebebiyle misafirlerimize ikram edemeyeceğiz, en azından bu bayramda tatlı ikramı geleneğini mülteci kardeşlerimizle ve yaşlılarımızla yaşatmak istedik. 30 farklı ülke insanının evine ve gönlüne girdik. Ramazan boyunca bizlerden desteklerini esirgemeyen YTB başkanlığına cemaatim adına çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (1)
Talha 11 ay önce
Yarışma Sonuçları ile alakali bilgi sahibi olan var mı?
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?