banner203

banner250

DİTİB Merkez Camii Köln şehrinin silüetinde yerini almış bir şaheserdir

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Köln’ün 2020-2021 sezonunda deplasmanda giyeceği formanın üzerinde DİTİB Köln Merkez Camii silüetine yer vermesi dolayısıyla FC Köln’e teşekkür etti.

DİTİB 12.08.2020, 18:25
DİTİB Merkez Camii Köln şehrinin silüetinde yerini almış bir şaheserdir
© Diyanet Haber

- Köln’ün çok kültürlü yapısına uyan güzel bir örnek

FC Köln'ün 2020-2021 sezonunda deplasmanda giyeceği formanın üzerinde DİTİB Merkez Camii siluetinin yer almasının kendileri açısından sevindirici olduğunu ifade eden DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, "Köln çok kültürlü bir şehirdir. FC Köln formasında da hem Dom Katedrali’nin hem de DİTİB Merkez Camii’nin yer alması, Köln’ün çok kültürlü yapısına uyan güzel bir örnek oluşturmuştur." dedi.

- Spor kardeşlik, dostluk, dayanışma ve paylaşmaktır

Türkmen şöyle devam etti:

"Dünya futboluna birçok yıldız yetiştiren Almanya’nın köklü ve Köln şehrinin en popüler spor kulübü FC Köln'ün bu hareketi sporun kardeşlik, dostluk, dayanışma ve paylaşmanın en güzel örneğinin bir ifadesi olmuştur. Bu manada Köln DİTİB Merkez Camii’nin formada yer alması bizim açımızdan gurur vesilesidir. FC Köln'e teşekkür ediyorum. Köln Camii sadece Türklere değil Köln’e ait bir camidir, Köln’ün bir simgesidir, şehrin silüetinde yerini almış bir yapı ve mimari şaheserdir."

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?