banner250

banner203

DİTİB Kilis'te ihtiyaç sahibi 600 aileye ramazan paketi ulaştırdı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Kilis'te ihtiyaç sahibi mülteci ailelere ramazan paketi dağıttı.

DİTİB 30.03.2021, 13:37
DİTİB Kilis'te ihtiyaç sahibi 600 aileye ramazan paketi ulaştırdı
© Diyanet Haber

DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen ve beraberindeki heyet, yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere Kilis’e geldi.

DİTİB Genel Başkanı Türkmen, beraberindeki Köln DİTİB Bölge Birliği heyetiyle birlikte Kilis’te yaşayan ihtiyaç sahibi yetim ve yoksul aileleri ziyaret ederek, 600 aileye ramazan yardım paketi dağıttı.

Ayrıca Suriye’den Kilis’e tedavi için gelen ailelerin kaldığı evler de ziyaret edildi.

DİTİB heyeti ayrıca Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) ait Suriyeli sığınmacıların sıcak yemek ihtiyacını karşılayan mutfak, fırın ve dağıtım merkezlerini ziyaret ederek, burada incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Türkmen, DİTİB’in "İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır." hadis-i şerifinde ifade edildiği üzere, dünyanın her bir köşesinde bütün insanlığın hizmetinde çalışan bir iyilik hareketi olduğunu ifade etti.

DİTİB olarak mülteci ailelere destek olmak amacıyla Kilis’e geldiklerini söyleyen Türkmen, şunları kaydetti:

"Suriye’nin sıfır noktasında mülteci kardeşlerimiz için Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kurulan yemekhaneyi ziyaret ettik. Bu yemekhaneden günlük 15 binin üzerinde ihtiyaç sahibinin istifade ettiğini yerinde müşahede ettik. Pişirilen yemekler, sınıra yakın bölgedeki kamplarda yaşayan kardeşlerimize ulaştırılıyor. Almanya’daki hayırsever kardeşlerimizin yardımlarıyla yemekhanenin 6 aylık ihtiyacını karşılayacağız. DİTİB hayırsever cemaatimizin iyilik elidir. Hayırsever kardeşlerimizin fitre ve zekât emanetlerini dünyanın dört bir tarafındaki mağdur ve mazlum kardeşlerimize ulaştırmak üzere bugüne kadar gayret ettik, bundan sonra da gayret edeceğiz. Rabbim iyilik yolundaki bu çabalarımızı ve hayırlarımızı kabul eylesin."

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?