banner250

banner246

DİTİB Kadınlar Kolu’ndan huzurevine ziyaret

Almanya’nın Köln kentinde faaliyet gösteren SBK Köln Mühlheim Yaşlılar Yurdu ve Huzurevi, tanıtım yapmak ve huzurevi sakinlerine moral vermek amacıyla “Açık Kapı Günü” düzenledi.

DİTİB 28.11.2019, 01:09
DİTİB Kadınlar Kolu’ndan huzurevine ziyaret
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Chorweiler Merkez Camii kadınlar kolu üyeleri, huzurevi tarafından düzenlenen açık kapı gününe katıldı.

Chorweiler DİTİB Merkez Camii olarak SBK Köln Mühlheim huzurevi yöneticileriyle iyi münasebetler içerisinde olduklarını söyleyen dernek başkanı İbrahim Altun, “Müslüman sakinlerin de kaldığı huzurevinin mescidini camimiz üstlenmişti. O sebeple kendi huzurevimiz olarak sahipleniyoruz ve sakinlerini de kendi ailemiz olarak görüyoruz. Ayrıca kadınlar kolumuz ayda bir huzurevini ziyaret ederek, sakinlerle bir araya geliyorlar. Onlara moral vermek ve destek olmak için bu ziyareti gerçekleştirdik. Bu vesileyle yöneticilere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Açık kapı gününü her yıl geleneksel hale getirdiklerine söyleyen huzurevi müdüresi Renate Jülicher, kendilerini yalnız bırakmayan Chorweiler DİTİB Merkez Camii kadınlar koluna teşekkür etti. Jülicher, DİTİB kadın kollarını yine ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, her zaman kapılarının açık olduğunu söyledi.

DİTİB Kadınlar Kolu üyeleri Kadriye Karabacak, Fatma Topaloğlu, Bircan Altun ve Ayşe Topaloğlu ve Emine Özcan’da huzurevi müdüresi Renate Jülicher’e teşükkür etti.

Etkinlik kapsamında huzurevine katkı amaçlı hayır çarşısı ve yiyecek stantları kuruldu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (3)
Yusra 1 yıl önce
Hafızlık tespit sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak
Aysem 1 yıl önce
Hafizlik sinavi nezaman aciklanacak
Sedirdiy 1 yıl önce
Hafızlık sınavı ne zaman
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?