banner250

banner255

DİTİB eski genel başkanı Gürsoy vefat etti

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) 1989-1994 yılları arasında genel başkan olarak teşkilata hizmet eden Osman Nuri Gürsoy hayatını kaybetti.

DİTİB 15.04.2021, 18:17
DİTİB eski genel başkanı Gürsoy vefat etti

Koronavirüs tedavisi gören 78 yaşındaki Gürsoy, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

DİTİB ailesi olarak minnet ve şükran borçluyuz

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak, hayatını kaybeden eski genel başkan Osman Nuri Gürsoy için başsağlığı mesajı yayımladı.

Gürsoy için yayımlanan taziye mesajında “1989-1994 yılları arasında DİTİB Genel Başkanı olarak teşkilatımıza hizmet etmiş, öncü insan, kıymetli hocamız Osman Nuri Gürsoy’u kaybetmenin derin hüznünü yaşıyoruz. Merhum hocamıza DİTİB ailesi olarak minnet ve şükran borçluyuz. Kederli ailesine ve teşkilatımız mensuplarına başsağlığı diliyoruz. Cenab-Hakk, ecrini müzdâd eylesin. Mekanı cennet, makamı âli olsun. Allah gani gani rahmet eylesin " ifadeleri kullanıldı.

DİTİB genel kurul üyesi ve eski genel başkan Osman Nuri Gürsoy, pandemi sebebiyle resmi işlemlerin tamalanmasının ardından memleketi Trabzon’un Arsin ilçesindeki aile kabristanlığında toprağa verilecek.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (5)
Aydın İşbakan 4 ay önce
Değerli hocamıza Rabbim rahmet eylesin. Makamı âlî olsun. Ailesine sabrı cemil ecrü cezil ihsan eylesin.
Mehmet AKARSLAN 4 ay önce
Allah rahmet eylesin mekanı cennetü'l-firdevs makamı âlî olsun, yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun. Tayyar Altıkulaç Hocamla beraber Diyanet İşleri Başkanlığının bu günlere atılım yaparak gelmesinde büyük emeği olanlardan birisidir. Rabbim razi olsun.
Mehmet ömkmen 4 ay önce
Allah rahmet eylesin
Durmuş Erkoç Andernach Mimar Sinan Camii Dernek baskani 4 ay önce
Allah'tan rahmet diliyorum, kederli ailesinin ve DITIB camiasının başı sağolsun. Vermiş olduğu hizmetlerden dolayı kendisine minettarız.
Muhittin bekar 4 ay önce
Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun.kibar,nazik tam bir bürokrat idi.hayırlı hizmetleri daima hayırla anılacaktır.ahiret yurdunda buluşmak üzere.yolculuğun hakkında mukaddes olsun syn hocam
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?