banner297

banner319

DİTİB camilerinde aşı kampanyası

banner265

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı cami derneklerinde hafta sonu 2 bin 500’ün üzerinde kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olduğu belirtildi.

DİTİB 20.12.2021, 23:44
DİTİB camilerinde aşı kampanyası
© Diyanet Haber

Cami derneklerinde koronavirüse karşı düzenlenen kampanyalarda bir ve ikinci doz aşılar yapılırken, aşılarını tamamlayanlara ise üçüncü doz hatırlatma aşısı uygulandı.

Aşı Koordinasyon Merkezleri ile iş birliğinde düzenlenen aşı kampanyası, cami dernek üyeleri ve cemaatin yanı sıra çevre sakinleri tarafından da yoğun ilgi gördü.

Kampanya çerçevesinde başta Köln Merkez Camii olmak üzere Bergneustadt, Duisburg ve Wuppertal Merkez Camii ile Waldbröl Yeşil Camii, Aachen Yunus Emre Camii, Fürth Mevlana Camii, Bochum Sultanahmet Camii, Hamm-Heessen Yunus Emre Camii ve Hamburg-Wilhemsburg Muradiye Camii’nde 2 bin 500’ün üzerinde kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yapıldı.

Öte yandan Duisburg DİTİB Merkez Camii ile Aachen DİTİB Yunus Emre Camii’nde gün boyu ücretsiz hizmet veren "PCR Test ve Aşı Merkezi" kuruldu.Merkez önünde PCR testi yaptırmak ve aşı olmak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu.


Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)