banner331

banner319

DİTİB cami dernekleri arasında 'Kardeşlik Turnuvası'

Almanya’nın Württemberg eyaletinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı cami dernekleri arasında futbol turnuvası düzenlendi.

DİTİB 01.08.2022, 18:32
DİTİB cami dernekleri arasında 'Kardeşlik Turnuvası'
© Diyanet Haber

DİTİB 3. bölge cami dernekleri Kur’an kurslarında eğitim gören gençler arasında 'Kardeşlik Turnuvası' adı altında futbol karşılaşmaları yapıldı.

Waldenbuch DİTİB Merkez Camii ev sahipliğinde ilki gerçekleştirilen turnuvaya 16 takım katıldı. İlginin yoğun yaşandığı müsabakalarda, kardeşlik ve centilmenlik sergilendi.

Turnuva organizatörü Waldenbuch DİTİB Merkez Camii dernek başkanı Ahmet Bakırcı, amaçlarının cami dernekleri arasında kaynaşma ve kardeşlik duygularını güçlendirmek olduğunu söyledi. Bakırcı, “Bugün camiye severek gelen gençler arasında düzenlenen turnuvada yenmek ya da yenilmek önemli değil. Onların spor vasıtasıyla kaynaşması, bir araya gelmesi, kardeşliğin ve dostluğun kazanması bizim için önemli. Bu organizasyonun geleneksel hale gelmesini ve bütün camiler arasında yaygınlaşmasını temenni ediyorum. Turnuvanın gerçekleşmesine katkı sunan, emek harcayan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Eleme usulüyle gerçekleşen ve çekişmeli geçen müsabakalar sonunda Sindelfingen DİTİB Ulu Camii gençleri turnuvanın şampiyonu oldu. Stuttgart-Feuerbach DİTİB Merkez Camii ikinciliği, Renningen DİTİB Sancak Camii üçüncülüğü ve Ditzingen DİTİB Camii dördüncülüğü elde etti.

Waldenbuch Belediye Başkanı Michael Lutz, Waldenbuch DİTİB Merkez Camii dernek başkanı Ahmet Bakırcı, din görevlisi Emrah Eşiyok, cami gençlik kolları başkanı Berkan Demirel ile yönetim üyelerinin katıldığı turnuva, dereceye giren takımlara kupa takdimi ile sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner332
Yorumlar (0)