banner250

banner203

DİTİB Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve ramazan yardımı dağıttı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) iş birliğinde, “Hediyem Kur’an Olsun” kampanyası kapsamında Moritanya’da zor şartlarda eğitim gören çocuklara Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

DİTİB 05.04.2021, 00:49
DİTİB Afrika’da Kur'an-ı Kerim ve ramazan yardımı dağıttı
© Diyanet Haber

Essen Dini Danışma Kurulu Başkanı Hakkı Gür, Essen Eyalet Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin, NRW Eyalet Birliği Müdüresi Hülya Ceylan ile bölge birliğine bağlı dernek başkanları, gençlik ve kadın kollarından oluşan 16 kişilik gönüllü Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) heyeti, ramazan yardım paketi ve Kur'an-ı Kerim dağıtmak üzere Moritanya’ya gitti.

Ramazan faaliyetleri kapsamında Moritanya'da bulunan DİTİB heyeti, başkent Nuakşot'a 400 kilometre uzaklıkta bulunan Brakna bölgesinde eğitim gören Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret etti.

10 bin Kur'an-ı Kerim hediye edildi

Türkiye Diyanet Vakfınca sürdürülen "Hediyem Kur'an Olsun" projesi kapsamında Essen Eyalet Bölge Birliği’ne bağlı cami derneklerinden toplanan bağışlarla temin edilen 10 bin Kur'an-ı Kerim, bin adedi Kur'an kursu öğrencilerine olmak üzere bölge insanına dağıtıldı.

“Luh” adı verilen tahta levhalarda hafızlıklarını ve öğrenimlerini sürdüren öğrenciler, özel hat ve mealli Kur’an-ı Kerim'leri alırken heyecanları ve sevinçleri yüzlerinden okundu.

"Dünyanın en güzel hediyesi Kur'an-ı Kerim"

Kampanyaya destek veren cami derneklerine ve cemaate teşekkür eden Essen DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Hakkı Gür, “Buradaki kardeşlerimizin tahtalar üzerinde Kur’an öğrenmek için çaba sarfettiklerini gördük. Kur’an-ı Kerim dağıtırken de onların mutluluklarına şahit olduk. Almanya'daki kardeşlerimizin emanetlerini buradaki kardeşlerimizle paylaştık. Kampanya kapsamında 10 bin Kur’an-ı Kerim’den ilk etapta bin adet dağıttık. Ramazan ayı boyunca dağıtımlarımıza devam edeceğiz. Allah iyiliğe katkı sunanlardan razı olsun. Dünyanın en güzel hediyesi, Kur'an-ı Kerim'dir. Allah bizi onun yolundan ayırmasın.” dedi.

2 bin aileye yardım paketi

Ramazan yardım faaliyetleri kapsamında 2 bin aileye yardım paketi ulaştırıldığını söyleyen Essen DİTİB Eyalet Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin ise “Bu bölgede daha önce su kuyusu açmıştık, bölgenin durumunu biliyorduk. İçerisinde pirinç, makarna, şeker, yağ, tuz ve un bulunan yardım paketleri 2 bin aileye dağıtıldı. Yine Almanya’dan yanımızda getirdiğimiz kalem ve defterden oluşan kırtasiye malzemeleri, bayramlık kıyafetler, şeker ve oyuncaklarla çocukları sevindirmek, onların tertemiz kalplerine dokunmak istedik. Öncelikle bu kampanyalara katkı sunan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun.” diye konuştu.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (1)
Safiye 4 ay önce
Selamun aleyküm,
ne kadar faydalı bir faliyet Allah sizlerden de razı olsun inşaAllah...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?