banner187

Avrupa'da gençler geleceğine sahip çıkıyor

Karlsruhe – Avrupa’nın ilk minareli cami olma özelliğini taşıyan Pforzheim DİTİB Fatih Camii’nde gençler bir araya geldi.

DİTİB 14.01.2019, 16:23
Avrupa'da gençler geleceğine sahip çıkıyor
© Diyanet Haber
banner197

İkincisi gerçekleştirilen “Gençlik Buluşmasına” Karslruhe Dini Danışma Kurulu Başkanı Adem Dursun konuşmacı olarak katıldı.

Dursun, gençlere hitaben yaptığı konuşmadasında geleceğin kendileri ile şekilleneceğini ve bundan dolayı ağır sorumluluklar üstlenmelerinin kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Almanya’daki gençliğin sağlam bir maneviyata sahip olmalarında gençlerin cami ile olan kuvvetli bağlarının önemli olduğuna vurgu yapan Dursun, özellikle son dönemlerde tırmandırılmaya çalışılan İslamofobi algısının toplum nazarında yine gençlerin tüm insanlığa örnek davranışları ile yok edilebileceğini, dünyayı saran dünyevileşme ve bencil yaşam tarzının Müslümanlar üzerindeki etkisinin yine gençlerden başlanarak dalga dalga toplumda kırılması gerektiğini söyledi.

Pforzheim DİTİB Fatih Camii Din Görevlisi Ahmet Ziyauddin Karakuran da gençlerin başlatmış oldukları gençlik buluşmalarına her zaman rehberlik etmeye hazır olduğunu ifade etti.

Karakuran ayrıca caminin yapımından günümüze kadarki süreci röportaj ve fotoğraflarla anlatarak bu emeğe sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı.

Fatih Camii gençlik kolundan gençler de buluşmanın amacından bahsederek mevcut sayıyı daha da çoğaltmak için gençlere yönelik programların artarak yapılmaya devam edeceğini ve bu programlar sayesinde daha da çoğalarak bölgedeki var olan bütün gençlere sahip çıkmanın birinci hedefleri olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından gençlere Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından olan “Peygamber ve Gençlik” kitabı hediye edildi.                                              

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
11°
açık
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?