banner250

banner246

Almanya’da umre heyecanı başlıyor

"Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2019 Yılı Umre Organizasyonu"nda görev yapacak kafile başkanı ve grup görevlilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

DİTİB 11.04.2019, 21:55
Almanya’da umre heyecanı başlıyor
© Diyanet Haber

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda söz alan DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, umre ibadetinin önemine yönelik bilgiler verdi ve "umrecilere yönelik nasıl daha iyi hizmet verebilecekleri" konusunda istişarede bulundu.

Türkmen, "Hayırlı ve bir o kadar da meşakkatli yolculuğa çıkıyorsunuz. Allah sizlere hayırlı yolculuklar nasip eylesin. Her umrecimizin duasını almak için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Bu yolculuğun bilincinde her bir umrecimizin gönlünü hoş etmeye çalışacağız. Allah rızası için el birliği, gönül birliği ile güzel hizmetler yapacağınıza inanıyoruz. Allah umreyi sizlere kolaylaştırsın, umrenizi kabul eylesin." dedi.

2019 Umre Organizasyonu Koordinatörü Celil Mahir Dindar ile DİTİB Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Ali Özdemir ise havalimanı intikalleri ile Mekke ve Medine'deki irtibat bürolarında verilen hizmetler hakkında bilgi aktardı.

13 Nisan'da Almanya'dan kutsal topraklara hareket edecek umre kafilesinin, 28 Nisan tarihinde dönüş yapacağı belirtildi.

Köln DİTİB genel merkezde gerçekleştirilen toplantıya, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, 2019 Umre Organizasyonu Koordinatörü Celil Mahir Dindar, DİTİB Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Ali Özdemir, kafile başkanları, grup görevlileri ve merkez görevlileri katıldı.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?