banner250

banner246

Almanya’da son 10 günde 7 camiye saldırı

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ne bağlı Münster kenti yakınlarındaki Minden şehrinde bir camide Kur’an-ı Kerim yırtıldı ve camiye zarar verildi.

DİTİB 18.07.2019, 10:47
Almanya’da son 10 günde 7 camiye saldırı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Minden Barbaros Camisi’ne dün öğlen saatlerinde yapılan saldırıda ayrıca caminin çeşitli yerlerine pislik sürülmek suretiyle cami kirletildi.

Olayın farkedilmesinin ardından konunun polise intikal ettirilmesi sonucu camide inceleme yapılarak olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Cami Derneği Başkanı Sebahattin Çiğdem, daha önce de camilerine saldırı düzenlendiğini belirterek, saldırgan ya da saldırganların yakalanmasını istedi.

Çiğdem, „22 Ocak 2018 tarihinde camimize yine bir saldırı yapılmış ve caminin yola bakan kapı ve pencerelerine bölücü terör örgütü PKK yandaşları tarafından terör örgütü lehine siyasi mesajlar yazılmıştı. Gece yapılan bu saldırı da sabah namazında fark edilip polise intikal ettirilmişti.“ dedi.

Almanya’da son 10 günde 6’sı DİTİB’e bağlı, biri ise Araplara ait olmak üzere toplam 7 camiye saldırı yapıldığı belirtildi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?