banner297

banner319

Almanya’da Mevlid-i Nebi coşkusu

banner265

Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı cami derneklerinde “Peygamberimiz ve Gençlik” temalı 2018 Mevlid-i Nebi Haftası coşkuyla idrak edildi.

DİTİB 06.12.2018, 00:40
Almanya’da Mevlid-i Nebi coşkusu
© Diyanet Haber

Karlsruhe bölgesinde 64 DİTİB cami derneğinde Mevlid-i Nebi Haftası misafir katılımcıların desteği ile yoğun bir şekilde tamamlandı.

17-25 Kasım tarihleri arasında idrak edilen Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyla özellikle gençlere Peygamber sevgisi adeta nakşedildi.

Karlsruhe Dini Danışma Kurulu Başkanı Adem Dursun’un organize ettiği DİB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Sicil Şubesi Daire Başkanı Orhan İşler’in konuşmacı olarak katıldığı programlarda Hz. Peygamber ve gençlik, Hz. Peygamber'in gençlere mesajları ve hayatının hayatımıza yansımaları konuları işlendi.

Yoğun ilginin göndüğü Mevlid-i Nebi etkinliklerinde bölgelerde cami derneklerine devam eden öğrencilerin yapmış olduğu özel programlara ayrı bir renk kattı. 

Hafta boyunca süren Mevlid-i Nebi Haftası dahilinde gençlik programları, sabah namazı buluşmaları, Hz. Peygamber ve gençlik temalı paneller ve çocuklara yönelik bir dizi etkinlik düzenlendi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner279
Yorumlar (0)