banner203

banner250

Almanya’da Kur'an kursları uzaktan eğitime başladı

Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı cami derneklerinde koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, Kur'an kurslarında eğitimler "uzaktan eğitim" yöntemiyle işleniyor.

DİTİB 06.04.2020, 14:58
Almanya’da Kur'an kursları uzaktan eğitime başladı
© Diyanet Haber

Tedbirler kapsamda evlerinde olan öğrencilerin eğitim faaliyetlerinin devamı için DİTİB cami dernekleri tarafından uzaktan eğitim uygulaması ile evlerinden mobil cihaz veya bilgisayar aracılığıyla bağlanıp eğitimlere katılıyor.

Öğrencilerin eğitimlerinden uzak kalmaması için uzaktan eğitim verildiğini söyleyen Köln DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi ve Kurs Yöneticisi Naci Şengün, eğiticilerimiz, gelişen ve değişen teknolojinin sunduğu imkanları en etkili bir şekilde kullanarak öğrencilere ulaşıldığını söyledi.

Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler kurslarına devam eden 4 yüze yakın öğrenciye 9 görevli ile mobil cihaz veya bilgisayar aracılığıyla bağlanıp eğitimlere katıldığını ifade eden Şengün, “İlmin, bilginin önemini kavramış olan öğrencilerimiz, %100 oranınında derslere katılım sağlıyorlar. Uzaktan eğitim programımıza destek veren ebeveylerimizi de, eğitimciler olarak tebrik ediyoruz. Bütün gaye ve çabamız, anne - babalarına ve insanlığa faydalı güzel insanlar yetiştirip topluma kazandırmaktır.” dedi.

Öte yandan DİTİB YouTube kanalı üzerinden temel dini bilgiler dersleri, Merkez Camii facebook hesabından her Cuma günü canlı olarak Cuma vaazı ve hubesi, gençlik birliği Instagram hesabı üzerinden gençlik sohbetleri ve hafızlık ders dinlemeleri ise yüz yüze whatsapp üzerinden yapılıyor.

Kaynak: Diyanet Haber
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?