banner250

banner203

Almanya’da camiler herkese açık

Almanya Karlsruhe Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşelik bölgesine bağlı camilerde geçtiğimiz hafta kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında gençlik buluşmaları, paneller, sabah namazı buluşmaları ve açık kapı günleri düzenlendi.

DİTİB 16.10.2018, 12:58
Almanya’da camiler herkese açık
© Diyanet Haber

Almanya’da camiler herkese açık

Almanya Karlsruhe Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşelik Bölgesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı bütün cemiyetlerde gençlik buluşmaları, paneller, sabah namazı buluşmaları ve açık kapı günleri düzenlendi.

Gençleri camilerle buluşturmak ve camileri gençliğe sevdirmek amacı ile Eyalet Gençlik Birliği organizesinde düzenlenen programlara çok sayıda genç katılım sağladı.

İslam’ın gençlere verdiği önem ve gençliğin İslam için ne kadar değerli olduğu vurgulanan programlarda iman, ihlas, samimiyet ve ibadetler anlatıldı. 

Gençler tarafından sorulan soruların da cevaplandığı programlar gençlere sunulan ikramlarla tamamlandı.

Öte yandan 11 farklı bölgede DİTİB’e bağlı 64 cemiyette farklı cemaatlerin kaynaşmasını hedefleyen sabah namazı buluşmaları düzenlendi.

Düzenlenen panellerde "din hizmetine adanan ömürler" teması kapsamında alimlerin hayatlarından kesitler sunuldu.

Almanya’da yapılan bir başka program ise “Açık Kapı Günleri” oldu.

Almanya’da yaşayan farklı inanç ve kültüre sahip insanları cami ile buluşturan programda, camilerin İslam dinindeki yeri ve önemi, Müslümanlık, toplumdaki huzuru sağlaması bakımından camiler ve camilerin Alman toplumu önemi Alman vatandaşlarla paylaşıldı.
Alman vatandaşlar da program kapsamında kendilerine kapılarını açan camilere yoğun ilgi gösterdi. 

Camilere gelen Alman misafirler, Türk kültürüne ait ikramlarla ağırlandı.


 

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?