banner331

banner319

Almanya Kelsterbach beldesinde coşkulu hatim merasimi

Almanya’nın Hessen Eyaleti Kelsterbach beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Fevzi Çakmak Camii’nde hatim merasimi düzenlendi.

DİTİB 30.06.2022, 18:50
Almanya Kelsterbach beldesinde coşkulu hatim merasimi
© Diyanet Haber

Kur’an kurslarında hatimlerini tamamlayan 18 öğrenciye yönelik düzenlenen hatim merasiminde öğrencilere belge ve çeşitli hediyeler verildi.

Merasime öğrenci velileri başta olmak üzere cami cemaati ile çevre derneklerden çok sayıda davetli katıldı.

Kurs öğrencilerinin sunumu ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle açılışı yapılan merasimde konuşan Cemiyet Başkanı Esalet Baca, eğitim ve öğretim yılı içeresinde büyük özveride bulunarak görev yapan tüm görevlilere ve destek sunan velilere teşekkür etti. Baca, velilerin desteğiyle farkındalık oluşturacak bir çok etkinlik yapmanın gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Din görevlisi Rıdvan Dönmez’in organizesinde düzenlenen hatim merasimi, öğrencilerin Kur'an-ı Kerim'den sureler okumasıyla başladı.

Ardından salat-ü selamlar eşliğinde Kur’an-ı Kerim'i hatmeden 18 öğrenciye hocaları tarafından taç giydirildi.

Din görevlisi Dönmez, burada yaptığı konuşmada Kur’an-ı Kerim öğrenmenin, okumanın, anlamanın, emir ve yasaklarını hayata yansıtabilmenin önemine dikkati çekti.

Salgın ortamında geçen kurs eğitiminde çocukların özellikle yüz yüze sosyal ilişkilere özlem duyduğuna işaret eden Dönmez, “Bu süreçte anne ve babaların büyük destekleriyle bugün bu güzel tablo ile karşı karşıyayız.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin okuduğu şiir ve ilahilerle devam eden merasim, sema gösterisiyle renklendi.

Yaklaşık 700 kişinin katılımıyla gerçekleşen ve üç saat boyunca ilgiyle izlenen merasim, hatim duasının ardından Kur'an-ı Kerim’i hatmeden öğrencilere hediye takdimiyle sona erdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (0)