banner250

banner246

Almanya'dan DİTİB Gönüllü Kurban Elçileri Yola Çıktı

2018 yılı “Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” gönüllü yardım elçileri İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yola çıktı.

DİTİB 18.08.2018, 14:59
Almanya'dan DİTİB Gönüllü Kurban Elçileri Yola Çıktı
© Diyanet Haber

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) aracılığıyla Diyanet Vakfı güvencesiyle "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla mazlumların kapısının çalınacağı ve kardeşlik köprülerinin kurulacağı kurban bağışlarını dağıtmak üzere, Almanya’dan 26 gönüllü elçi, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan uğurlandı.

Almanya'dan DİTİB aracılığıyla Arakan, Uganda, Pakistan, Çad, Bangladeş, Endonezya, Nijer, Sri Lanka, Malezya, Nepal, Ruanda, Tayland, Bolivya Burkıno Faso, Togo, Senegal gibi dünyanın 145 ülke ve 436 bölgesinde gidecek kurban gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım işleminin gerçekleştirilecek.

TDV'nin bu yıl "Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş" sloganıyla gerçekleştireceği organizasyonda görev alacak gönüllülerle ilgili açıklama yapan DİTİB Genel Başkan Vekili Ahmet Dilek, Almanya'dan DİTİB aracılığıyla 26 farklı ülkeye gidecek kurban gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım işleminin gerçekleştirileceğini ifade etti. Gönüllülerin hiçbir karşılık beklemeden yardımseverlik duygusu ve inancıyla bu faaliyete katıldığını belirten Dilek, "Bu farklı ülkelerde bulunan kardeşlerimizle gönül bağı kurduğumuz bir organizasyondur. Dünyanın her yerinde bizlerden şefkat bekleyen insanlara, topluluklara, kardeşlerimize bu iyilik hareketiyle, sahiplenme, kol kanat germek için yola çıkan gönüllü görevlilerimize kolaylıklar diliyorum. Bu sorumluluğun gerekliliklerini hakkıyla yerine getirmeyi müyesser kılmasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyorum“ dedi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?