banner250

banner246

Yaz Kur’an kursları başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur'an kursları, 29 Haziran'da başlıyor. 6 hafta boyunca devam edecek kurslar, Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden online olarak yapılacak.

Dini Haberler 22.06.2020, 12:05
Yaz Kur’an kursları başlıyor
© Diyanet Haber

Koronavirüsle mücadelede tedbirlerle gelinen yeni normal süreçle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur’an kursları da başlıyor. 

29 Haziran’da başlayacak olan yaz Kur’an kursları bu yıl pandemi nedeniyle ''Uzaktan Eğitim'' yöntemiyle yapılacak.

Her sene yaklaşık 3 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı, Kur’an-ı Kerim öğrendiği, itikad, ibadet ve ahlak dersleri aldığı yaz Kur’an kursları, Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.

''Kur’an Öğreniyorum, Kur’an Okuyorum ve Dinimi Öğreniyorum'' şeklinde üç farklı kategoride hazırlanan derslerin gün içinde tekrarları da olacak.

- Başvurular devam ediyor

6 hafta boyunca devam edecek olan yaz Kur’an kurslarına, kayıt yaptırmak isteyenler diyanet.gov.tr üzerinden başvuru yapabilecek.

Yaz Kur’an kurslarına internet üzerinden başvuruda bulunan öğrenciler, kendilerine en yakın il ve ilçe müftülüğüne müracaat ederek yaz Kur’an kursu ders kitaplarını ve Diyanet Çocuk Dergisini ücretsiz olarak alabilecek. Müftülüklere gidemeyen öğrenciler ise https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategoriler/materyaller adresinden ya da başvuru yaptıkları ekrandan taşınabilir belge (PDF) olarak söz konusu ders kitaplarını bilgisayarına indirebilecek.

- Gönüllülük esasına göre sınav yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur’an kursu eğitimlerinin son haftasında (4-14 Ağustos 2020), program başvurularının alındığı internet sayfası üzerinden isteğe bağlı olmak üzere değerlendirme testi uygulayacak ve başarılı olan öğrencilere, “ e- Başarı Belgesi” verecek.

Kaynak: Diyanet Haber
banner242
Yorumlar (2)
Abdulkerim 13 ay önce
Okul öncesi de oluyor
Arzu Atabey 13 ay önce
Oğlum 2013 ocak doğumlu .Kayit kaç yaş aralığında
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?