banner261

banner250

Türkiye Diyanet Vakfı Suriye'de 105 hafızı mezun etti

Yer yüzünde iyiliğin hakim olması adına hayırsever milletimizin desteğiyle hayri faaliyetler yürüten Türkiye Diyanet Vakfı, savaş bölgesinde yüzlerce çocuğa yuva ortamı sağlayarak eğitim veriyor.

Dini Haberler 25.01.2021, 18:49
Türkiye Diyanet Vakfı Suriye'de 105 hafızı mezun etti

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle yürütülen eğitim faaliyetleri çerçevesinde Suriye'nin Azez bölgesindeki Ömer Bin Abdülaziz Camii'nde hafızlık eğitimi alan 105 öğrenci hafızlıklarını tamamladı.

Kilis'in karşısında Suriye topraklarında bunulan Azez'deki Ömer Bin Abdülaziz Camii'nde hafızlıklarını tamamlayan 105 öğrenci için icazet töreni düzenlendi.

2021'in ilk hafızları için düzenlenen icazet törenine Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sedide Akbulut, Kilis İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, Gaziantep İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Diyanet İşleri Başkanlığı Suriye Koordinatörü Abdulkadir Bekiroğlu ile bölgenin ileri gelenleri katıldı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Suriye Koordinatörü Abdulkadir Bekiroğlu yaptığı açıklamada, Suriye'de bin Kur'an kursu hocasıyla 2021 yılında 900 hafıza icazet töreni planladıklarını ifade etti.

Bekiroğlu, Diyanet İşleri Başkanlığının bölgedeki eğitim ve yardım faaliyetlerinin aralıksız devam edeceğini belirtti.

Türkiye Diyanet Vakfı, Suriye'de savaşın başladığı günden bu yana, eğitim, gıda, barınma ve sağlık yardımlarına aralıksız devam ediyor.

banner242
Yorumlar (9)
Fani 11 ay önce
Rabbim sebep olanlardan razı olsun Rabbim dini mübini islamı Diyanetin önderliğinde yüceltsin
Fatma onuk 11 ay önce
Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Bizlere de böyle çalışma fırsatı versin. Rabbim bu milleti bu devleti zalimlere karşı muzaffer eylesin.
Züleyha Karpuz 11 ay önce
Allah cc emeği geçenlerden dünya döndükçe ve her iki cihandada razi olsun inşAllah.
hüseyin uzun 11 ay önce
iste bizim diyanetimiz bu vay masaAllahin yanındayız suriyeli hafizlarimizada sahip ciktılar Allah baskanlıgımzdan razi olsun herzaman diyanetimizin devletimizin yanındayız
Hasan Çalışkan 11 ay önce
Eğer ilgilenildiği takdirde Türkiye içinde de binlerce hafızlık yapabilecek muhacir çocuklar var. Bu konuda projeler hazırlanılması gerekir. Göç koordinatörlükleri aktif hale getirilmelidir.
Muzaffer Kılıç 11 ay önce
Başta Başkanlığımızdan ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun
Mehmet Selim 11 ay önce
Diyanet kapatılsın diyenlerin sıkıntısı buradan kaynaklanıyor işte. Bu kervan yürüyecek Allah'ın izniyle..
İdris 11 ay önce
Allah razı olsun emeği geçenlerden
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın