banner250

banner246

Şentop: Ezana uzanan el ile vatana uzanan el arasında fark yoktur

TBMM Başkanı Şentop, İzmir'de cami hoparlöründen müzik yayınına tepki göstererek, "Ezana uzanan el ile vatana uzanan el arasında fark yoktur. Ezan düşmanlarına dün olduğu gibi bugün de hadleri bildirilecektir." ifadelerini kullandı.

Dini Haberler 22.05.2020, 02:49
Şentop: Ezana uzanan el ile vatana uzanan el arasında fark yoktur

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, ezana uzanan el ile vatana uzanan el arasında fark olmadığı belirterek, "Ezan düşmanlarına dün olduğu gibi bugün de hadleri bildirilecektir." ifadesini kullandı.

Şentop, İzmir Müftülüğünün, merkezi ses sistemi frekansına girilerek kentteki bazı camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Ezanın, bin yıllık bir gayretin ve imanın bu topraklardaki mührü olduğuna vurgu yapan Şentop, "Bu yüzden ezan sadece ibadet çağrısı değil, aynı zamanda hürriyetimizin sembolüdür." değerlendirmesinde bulundu.

Şentop, şu görüşlerini paylaştı:

"Ezana uzanan el ile vatana uzanan el arasında fark yoktur. Ezan düşmanlarına dün olduğu gibi bugün de hadleri bildirilecektir."

Yorumlar (4)
Ramazan arslan 1 yıl önce
Bizim maneviyatımıza ve mukeddesatımza saldırıdır bu dueum kabul edilemez iki dünyada yaptığının karşılığını görmelidir. Bu fütursuz olayı alemlerin rabbine şikayet ediyprum
Fatih 1 yıl önce
Müslümanları namaza çağırmak maksadıyla ezan okunduğunda münafıklar ezanın sözlerini çarpıtarak, yahut eğlen-ceye alarak onunla veya namazla alay ederler. Ezanı veya namazı bu şekilde alay konusu yapmaları şüphesiz ki onlardaki düşünce kıtlığından, cehalet ve anlayışsızlıktan ileri gelir
Mekki 1 yıl önce
Şu ezanlarki şahadetleri dinin temeli ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli..zındıklar için yaşasın cehennem
Süreyya... 1 yıl önce
Saygi değer hocamız yakışan sözleri söyledi...
Bizde milletçe noktalıyoruz.!!!
Es-Selam...
Günün Anketi Tümü
Sitemizde en çok hangi haberler ilginizi çekiyor?