banner331

banner319

Prof. Dr. Karataş: Ne kadar yalancı varsa hemen dine, Diyanet’e saldırıyor

Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Prof. Dr. Mustafa Karataş, bazı karanlık sosyal medya hesaplarından Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a yönelik yapılan yalan ve iftira içerikli paylaşımlara sert tepki gösterdi.

Diyanet Haber 03.10.2020, 23:20
Prof. Dr. Karataş: Ne kadar yalancı varsa hemen dine, Diyanet’e saldırıyor

Prof. Dr. Karataş’tan Büyük Tepki:

Yalan ve iftira dolu sözler üzerinden hedef alınan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a yönelik yapılan paylaşımlara sosyal medyada tepki yağıyor.

Karanlık olduğu ortaya çıkan bir hesap üzerinden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a atılan iftira tutmadı.

- Yalan ve iftira

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanlığı “yalan ve iftira” dedi.

- Karataş: Ne kadar yalancı varsa hemen bu yalana sarılıp dine, Diyanet’e saldırıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı kişisel sosyal medya hesaplarından paylaşan Prof. Dr. Mustafa Karataş, “Yalanla beslenen bir zavallı, sosyal medyada Diyanet İşleri Başkanının fotoğrafının yanına, fakirler cennette yedi kat daha yüksekte olacak, belki biz de onları kıskanacağız, yalanını paylaşıyor. Sözüm ona ne kadar yalancı varsa hemen bu yalana sarılıp dine, diyanete saldırıyor.” İfadelerini kullanarak tepkisini ortaya koydu.  

- Hukuki süreç başlatıldı

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamada yalan ve iftira içeren paylaşımı yapan hesapla ilgili hukuki süreç başlatıldı.

- Destek mesajları

Ortaya atlan yalan ve iftira içerikli paylaşım karşısında vatandaşlar #DiyanetimizdenSizeNe etiketiyle Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a destek verdi.

Kaynak: Diyanet Haber
banner276
Yorumlar (12)
Hanife 2 yıl önce
Dinimize saldıranları kınıyorum lafa gelince özgürlük yok diyolar ama herkez kafasına göre yorum yapıyor diyanet işlerine sahip çıkmalıyız Allah razı olsun sizlerden dayima yanınızdayız
Tahir Özmen 2 yıl önce
#DiyanetimizdenSizeNe
Ensar 2 yıl önce
Saldırı ne diyanete ne dini cemaat ve tarikatlara...doğrudan dini değerlere.
yakın zamanda bazı düzme senaryolarla cemaat ve tarikat faaliyetleri perdesiyle yapılan saldırı şimdi diyanet üzerinden...
Ama bunu farkedemeyip hala bazı hutbe ve vaazlarda safi kalb millete, bazı sahtekârlar yüzünden bu değerlere olan hürmet ve muhabbet kırılıyor
Lütfen...
Hususan diyanet hizmet gönüllüleri vaiz ve hocalarım yapıcı ve yatıştırıcı bir dille bu zor dönemleri atlatırız
duasıyla...
İhsan onuk 2 yıl önce
Diyanete husumetle her türlü iftirayı yalanı yapan kin kusan bir siyaset yapılıyor.Ve bu saygın kurumu attıkları iftiralarla karalamaya çalışmaları boşunadır .İslam dinine kimler karşı çıktı bu güne kadar ama hep islam kazandı müslüman kazandı .Kıyamete kadar Allah dinini zalimlere karşı savunacaktır.
mesut Yalçın 2 yıl önce
Allahsever
Bülent Güçlü 2 yıl önce
Güzide Kurumumuz ve Sayın Diyanet İșleri Başkanımızdan Allah Ebeden razı olsun...
Divan Ergen 2 yıl önce
Gün, bizlere sahih dini bilgileri ulaştırmak için gece gündüz çalışan Diyanet İşleri Başkanlığımıza ve Sayın Başkanımıza sahip çıkma onların yanında olma günüdür.
Divan Ergen 2 yıl önce
Prof. Dr. Mustafa KARATAŞ hocamın bu ifadesini katılıyorum. Gün, bizlere sahih dini bilgileri ulaştıramadık gece gündüz çalışan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın